Prezydent Płocka w Mikołajkowej odsłonie otwierał obiekt sportowy [FOTO]

Jedną z  inicjatyw, którą chwali się płocki ratusz, i która powoli ale wciąż się rozwija, jest Budżet Obywatelski Płocka.

– W tym przedsięwzięciu jest wiele ciekawych, chociaż czasem wcale nie spektakularnych, inicjatyw. A w dodatku nieco “schowanych” przed naszym wzrokiem, bo zrealizowanych np. w środku osiedla domów jednorodzinnych – mówi Hubert Woźniak, z biura prasowego urzędu miasta. Jedną z takich inicjatyw jest obiekt sportowy, który wczoraj oddano do użytku.

Woźniak podkreśla, że takie inwestycje są świetnym przykładem, jak zręcznie można zagospodarować miejską przestrzeń i odpowiedzieć jednocześnie na potrzeby płocczan.  Podaje za przykład zakończona właśnie inwestycja przy ul. Źródlanej na osiedlu Wyszogrodzka. Powstał tu kompleks obiektów: wielofunkcyjne boisko i siłownia “pod chmurką”, a wszystko otoczone nowymi chodnikami oraz małą architekturą. To wszystko powstało wokół placu zabaw, który już wcześniej był na osiedlu.

Dodamy, że jest to projekt zgłoszony w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wczoraj kompleks został oficjalnie przekazany do użytku. Na jego otwarciu prezydent Andrzej Nowakowski zjawił się w stroju… świętego Mikołaja. Swój, dość nietypowy strój, prezydent wytłumaczył tym, że rozpoczął odwiedziny płockich przedszkoli. A, że nie zdążył się przebrać, to mieszkańcy obecni na otwarciu obiektu, zobaczyli prezydenta Płocka w Mikołajkowej odsłonie.

Fot. UMP.