Prawdziwa rewolucja w organizacji płockiej imprezy. Lech Polish Hip-Hop Festival ogłosił ogromne zmiany!

2023 rok przynosi największą dotychczasową rewolucję w historii Lech Polish Hip-Hop Festival i Lech Polish Hip-Hop Music Awards – zapowiadają organizatorzy największego hip-hopowego wydarzenia w kraju. Najważniejszą zmianą jest nowy termin oraz jeszcze większa integracja dwóch kluczowych imprez. Nie zmienia się za to, co jest najbardziej istotne – Płock ponownie stanie się stolicą hip-hopu w Polsce.

Płock od dawna jest miastem mocno związanym z hip-hopem. To właśnie w grodzie nad Wisłą położonym na malowniczej skarpie miała miejsce legendarna freestyle’owa bitwa. A od 2013 roku odbywa się tu najważniejszy hip-hopowy festiwal w tej części Europy. Od tamtej pory Lech Polish Hip-Hop Festival nieustannie się rozwija. Wydarzenie na płocką plażę przyciąga największych i najbardziej popularnych artystów, ale też młodych artystów, którzy mają możliwość promowania swojej twórczości. Jednak festiwal to przede wszystkim uczestnicy koncertów, których z roku na rok przybywa. Każda edycja to tysiące osób, dzięki którym legendarne „elo” jest słyszane nie tylko na płockiej plaży, ale w całym mieście.

Kolejną ważną inicjatywą rozwijający się Lech Polish Hip-Hop Music Awards. Od 2021 roku zespół związany z festiwalem tworzy pierwszą polską, wyprodukowaną z tak dużym rozmachem, galę nagród branży hip-hopowej. W ubiegłym roku zasięg oraz odbiór wydarzenia przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wyróżnienia zostały przyznane w 18 kategoriach, a wszyscy uczestnicy byli pod ogromnym wrażeniem skali oraz jakości produkcji.

Już od samego początku planem na Lech PHH Music Awards była integracja z Lech Polish Hip-Hop Festival w Płocku. Pierwsze zmiany można było zobaczyć w 2022 roku. – To 2023 rok przynosi prawdziwą rewolucję, która jest efektem wieloletniej pracy i pomysłu na obydwa wydarzenia – zapowiadają organizatorzy. – Podczas pierwszego festiwalowego dnia zostaną wręczone statuetki, natomiast pomiędzy kolejnymi wyróżnieniami będą odbywały się koncerty największych gwiazd polskiej sceny hip-hopowej. Wydarzenie będzie przygotowane specjalnie pod festiwalowiczów, którzy od pierwszego dnia pobytu w Płocku będą mieli okazję, jeszcze mocniej doświadczać hip-hopowych wrażeń – podkreślają w biurze prasowym LPHHF.

Zmianie ulega również data imprezy, która tym razem odbędzie się w dniach 6-9 lipca 2023 roku, czyli praktycznie miesiąc wcześniej niż dotychczas. – Takie przesunięcie o blisko miesiąc ma na celu lepsze zaplanowanie wakacji festiwalowiczom oraz umożliwi dobre wejście w najgorętsze dni roku – wyjaśnia Marcin Siwek, główny organizator imprezy.

– Od wielu lat zdajemy sobie sprawę, że Płock jest niezwykle ważnym miejscem dla fanów hip-hopu. Wielu z nich każdego roku jeden wakacyjny weekend rezerwuje sobie na Lech Polish Hip-Hop Festival, dlatego integrując obydwa wydarzenia przesuwamy termin eventu – nagrody będą nie tylko idealnym wstępem do koncertowego szaleństwa, ale i wyjątkową częścią całości – podkreśla Siwek. – Nowością będą również zmodyfikowane oraz większe sceny, jak również strefy – w tym merchandise, aktywności, relaksu czy foodtrucków, większe będzie także pole namiotowe – zapowiada zmiany.

Do sprzedaży trafiła właśnie pierwsza, ograniczona pula 3-dniowych karnetów. Z uwagi na ogromną liczbę zapytań organizatorzy przeznaczyli również do sprzedaży limitowaną pulę biletów VIP. Wszystkie wejściówki dostępne są na Biletomat.pl, eBilet.pl oraz Goingapp.pl

Fot. Lech Polish Hip-Hop Festival