Praca dla pedagogów

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” ogłasza nabór chętnych do pracy z dziećmi metodą pedagogiki podwórkowej.

Projekt jest związany z inicjacją zajęć dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym. Fundacja nie pierwszy raz proponuje zajęcia dla małych płocczan, jednak tym razem będą miały one nieco inny charakter. Jak mówią organizatorzy, praktyka pokazała, że jest w naszym mieście sporo dzieci, których rodzice nie przyprowadzą na żadne ćwiczenia mające na celu urozmaicenie czasu wolnego. Dlatego tym razem organizatorzy postanowili zainicjować projekt związany ze streetworkingiem.

– Zależy nam na tym, by otworzyć drzwi do innego spojrzenia na życie dzieciom, które nie z własnej winy są takich możliwości pozbawione- mówi Iwona Tandecka, prezes zarządu Fundacji. Chcemy bezcelowe snucie się po osiedlach zamienić w twórcze i atrakcyjne zajęcia, które dodatkowo pokażą, że można żyć inaczej i osiągnąć więcej, niż się wszystkim wokół wydaje. Nasze działania nie są po to, by dzieci z ulicy wyrywać, ale po to, by kiedyś same znalazły dla siebie miejsce poza nią.

Projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest przygotowanie profesjonalnej kadry, która zainicjuje zajęcia streetworkerskie na płockich ulicach. Drugi polega na zebraniu dwóch grup dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem, które bezpiecznie, atrakcyjnie i twórczo spędzać będą czas z pedagogiem na swojej ulicy.

Kto może zostać streetworkerem?

Osoba z wykształceniem wyższym na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, socjologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Streetworkerem może zostać także absolwent dowolnego kierunku jeśli dodatkowo posiada wykształcenie podyplomowe w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie, resocjalizacji lub ma ukończony kurs kwalifikacyjny z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej.

Streetworkerem może zostać także osoba z wykształceniem średnim, jeśli ma na swoim koncie co najmniej 3-letni staż pracy z dziećmi, który może udokumentować.

Ponadto powinna być to osoba stabilna emocjonalnie, odporna na stres, dyspozycyjna oraz mogąca pochwalić się umiejętnościami interpersonalnymi.

Mile widziane będzie też doświadczenie w pracy z dziećmi zagrożonymi wykluczeniem społecznym lub współpraca z organizacjami pozarządowymi pracującymi w tym obszarze.

Rekrutacja prowadzona będzie dwustopniowo. Na podstawie przesłanych aplikacji zostanie wybranych 10 kandydatów, którzy wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu. Następnie dwie osoby, które ukończą szkolenie i otrzymają najwyższą ocenę w procesie weryfikacji kandydatów zostaną zatrudnione na umowę o pracę okresie luty – grudzień 2014 roku na stanowisku – wychowawca. Co ważne, istnieje możliwość przedłużenia umowy o pracę.

Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” gwarantuje szkolenie, zatrudnienie, stały nadzór merytoryczny oraz fundusze na animację zajęć z dziećmi. Rekrutacja trwa do 15 listopada. Dokumenty- CV ze zdjęciem, a także list motywacyjny należy przesłać tylko drogą elektroniczną na adres koordynator@plock.eu. Szkolenie, prowadzone przez czynnych streetworkerów ze Stowarzyszenia GPAS pracującego na warszawskiej Pradze Północ od kilkunastu już lat, odbędzie się na początku grudnia.