Poznali pracę w policji od podszewki [FOTO]

Z tajnikami pracy w Policji zapoznała się młodzież z płockich szkół średnich. W środę, 20 kwietnia Komenda Miejska Policji w Płocku otworzyła swoje drzwi dla młodych ludzi, którzy zwiedzili gmach komendy oraz uzyskali informacje dotyczące specyfiki pracy policjantów i wymagań, jakie stawiane są kandydatom do służby w policji.

Było to spotkanie z okazji Dnia Przedsiębiorczości. Wzięło w nim udział ponad dwadzieścia osób. Byli to uczniowie z: Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości, Zespołu Szkół Centrum Edukacji, Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej oraz ze szkoły „Profesor” w Płocku.

Młodzież w pierwszej kolejności poznała tajniki służby w policji. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat specyfiki służby oraz procedury rekrutacji do służby. Potencjalni kandydaci do służby zapoznali się również z niektórymi środkami przymusu bezpośredniego, jakie stosują policjanci w służbie konwojowej. Każdy chętny mógł zobaczyć jak z bliska wyglądają kajdanki, specjalne kaski ochronne czy też kamizelka kuloodporna. A jedna z uczestniczek mogła się przekonać na własnej skórze, jak czuje się osoba w kaftanie bezpieczeństwa.

Młodzież została również zapoznana z pracą techników kryminalistyki, zwiedzili także strzelnicę, siłownię i salę gimnastyczną, znajdujące się na terenie płockiej Komendy.

Z wizytą potencjalni policjanci byli też w biurze płockiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Przewodniczący Sekcji, asp. szt. Adam Łaszczewski przybliżył młodzieży w kilku słowach, czym zajmuje się Stowarzyszenie oraz zaprezentował mundury i czapki policjantów z innych państw.

Dzień Przedsiębiorczości to jeden ze sposobów bliższego poznania określonych zawodów. Spotkanie w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku miało na celu przybliżenie służby w policji, która jest służbą niełatwą, ale jednocześnie dającą wiele satysfakcji.

Fot. KMP Płock