Powrót mieszkańców do DPS “Nad Jarem” tuż… tuż… Remont po pożarze sprawił, że dom jest jak nowy [FOTO]

Minął blisko rok od tragicznego pożaru w Domu Pomocy Społecznej “Nad Jarem” w Nowym Miszewie, do którego doszło w nocy, z 3 na 4 sierpnia 2019 r. Z budynku domu ewakuowano wówczas ok. 100 osób. Dzięki błyskawicznemu i sprawnemu działaniu, nikomu nic się nie stało. Mieszkańcy zostali przewiezieni do innych placówek na terenie powiatu płockiego.

Ubiegłoroczny pożar zniszczył poddasze części frontowej, poddasze jednego skrzydła budynku głównego oraz poddasze budynku wielofunkcyjnego. Żywioł spowodował całkowite zniszczenie konstrukcji drewnianej dachu wraz z pokryciem, warstwami izolacji oraz sufitami podwieszanymi poddasza. Ponadto, w wyniku działania wysokiej temperatury, zniszczeniu uległy murowane ścianki działowe poddasza oraz częściowo trzony kominowe ponad poziomem podłogi poddasza. W grudniu 2019 roku został zakończony pierwszy etap prac, polegający na położeniu więźby dachowej wraz z częściowym dociepleniem poddasza użytkowego. Wykonano również przeglądy instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjne i hydrantowe.

– Wyremontowany obiekt wizytowałam wspólnie ze Starostą Płockim Mariuszem Bieńkiem – napisała wicestarosta Iwona Sierocka w poście na Facebooku. Dodała, że w czerwcu rozpoczęły się kontrolne wizytacje dopuszczające obiekt do funkcjonowania. Wicestarosta podkreśliła, że od poniedziałku, czyli 15 czerwca będą trwały systematyczne powroty mieszkańców do swojego domu

Czytaj także: Trwa remont DPS “Nad Jarem”. Błyskawiczna pomoc po pożarze przyniosła efekty

Źródło i fot: Starostwo Powiatowe Płock.