Powiat płocki chce unijnej kasy

Nowym starostą płockim ma być dotychczasowy burmistrz miasta i gminy Wyszogród Mariusz Bieniek, jego zastępcą Iwona Sierocka, a przewodniczącym Rady Powiatu – Lech Dąbrowski. Takie ustalenia zapadły podczas posiedzenia Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Mariusz Bieniek świetnie sprawdził się jako gospodarz Wyszogrodu. Doskonale wie, jak aplikować o środki unijne. Perspektywa 2014-2020 to ostatnia szansa, aby pozyskać naprawdę konkretne pieniądze z Brukseli. Jestem przekonany, że Mariusz Bieniek będzie to czynił skutecznie – mówi Piotr Zgorzelski, poseł na Sejm RP, lider ludowców w powiecie płockim. – Mam również nadzieję, że Mariusz Bieniek jako starosta ziemskiego powiatu płockiego nawiąże ścisłą współpracę z władzami miasta. W swej kampanii wyborczej wielokrotnie powtarzałem, że należałoby zacieśnić stosunki między miastem i powiatem, bo subregion płocki ma wielki potencjał, który trzeba odpowiednio spożytkować.

Wicestarostą ma zostać Iwona Sierocka, dotychczasowa szefowa Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku. W jej przypadku również o rekomendacji decydowało obecne (jeszcze) stanowisko pracy. – Starosta ma się zajmować rozwojem powiatu, inwestycjami, pozyskiwaniem środków unijnych. Jego zastępca powinien więc odpowiadać za sprawy społeczne, oświatę, pracę. Pani Iwona, jako wieloletnia szefowa PUP-u, nadaje się więc na to stanowisko wręcz idealnie – komentuje Piotr Zgorzelski.

Rekomendację ludowców na funkcję przewodniczącego Rady Powiatu otrzymał Lech Dąbrowski. Jak mówi Piotr Zgorzelski, w tym przypadku nie decydowała młodość kandydata, ale jego olbrzymie doświadczenie, jako człowieka, który pamięta czasy tworzenia powiatu płockiego. Jego zastępcą ma być Adam Sierocki.

RADA POWIATU W PŁOCKU

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

1. Lech Dąbrowski

2. Zbigniew Kisielewski

3. Krzysztof Maciej Wielec

4. Andrzej Wojciech Samoraj

5. Józef Jerzy Rozkosz

6. Bogusław Jankowski

7. Tomasz Duda

8. Józef Stradomski

9. Andrzej Szymon Kuliński

10. Stefan Jakubowski

11. Paweł Mariusz Bogiel

12. Mariusz Bieniek

13. Jan Boszko

14. Apolinary Gruszczyński

15 Józef Walewski

16. Ewa Kowalak

17. Adam Sierocki

Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Powiat Nasza Gmina

1. Marcin Hubert Piotrowski

2. Paweł Tokarski

3. Jarosław Dorobek

4. Krzysztof Mieczysław Jadczak

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

1. Marek Tadeusz Moderacki

3. Henryk Kamiński