Policjanci oddadzą cześć zabitym kolegom. Dziś o godz. 17:00 zawyją syreny radiowozów

Polska Policja wydała komunikat, w którym czytamy, że 5 grudnia o godz. 17:00 w całym kraju zabrzmią syreny radiowozów. 

“Policjanci, pracownicy policji. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. 5 grudnia o godz. 17 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków” – brzmi pełna treść komunikatu, który podpisał Komendant Główny Policji.

Obaj policjanci zmarli w poniedziałek, 4 grudnia, po tym jak w piątek, 1 grudnia, ok. godz. 22:42 na ul. Sudeckiej 90 we Wrocławiu zostali postrzeleni przez Maksymiliana F.

Świadkiem zdarzenia był jeden z przechodniów. Najpierw słychać było strzały, a za chwilę ze stojącego na ulicy samochodu marki Hyundai wybiegł mężczyzna. Wezwany na miejsca patrol policji z komendy na Krzykach podszedł do zaparkowanego pojazdu, którym okazał się nieoznakowany radiowóz. Znajdowało się w nim dwóch ciężko rannych policjantów, którzy przewozili 44-latka celem osadzenia w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych (PdOZ). Był on poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności. 44-letni Maksymilian F. strzelił w głowy przewożących go funkcjonariuszy.

Podejrzany o oddanie strzałów do policjantów został zatrzymany w sobotę kilka minut po godz. 9 na ul. Kanałowej, niedaleko Stadionu Olimpijskiego. Policjanci ujęli go po kilkugodzinnej obławie. Zablokowanych było wiele ulic, do pracy zostali ściągnięci funkcjonariusze, którzy tego dnia mieli mieć wolne, a samochody wyjeżdżające z Wrocławia były kontrolowane.

Źródło: Onet.pl
Fot. Polska Policja.