Połączyła ich pasja do… e-sportu. Wisła Płock i Mazowieckie Technikum Innowacji zagrają do jednej bramki

Wisła Płock nawiązała współpracę ze Stowarzyszeniem Academia Economica, które jest twórcą Mazowieckiego Technikum Innowacji (MTI), co oznacza spore możliwości dla młodych talentów e-sportowych. – Nasz klub wchodzi na nową, edukacyjną płaszczyznę, aby rozwijać e-sport wśród młodzieży – ogłosił płocki klub.

Mazowieckie Technikum Innowacji to nowa szkoła na edukacyjnej mapie Płocka, która zamierza kształcić uczniów na czterech kierunkach: technik informatyk, technik programista, technik handlowiec i technik ekonomista. – Jedną ze specjalizacji, jaką mogą wybrać uczniowie w MTI jest e-sport, i właśnie w tej dziedzinie będziemy ze sobą kooperować – podkreśla Michał Łada, rzecznik prasowy Wisły Płock.

Wspólna pasja e-sportu

Dzięki współpracy z MTI, zawodnicy sekcji e-sportowej będą mieli niepowtarzalną okazję dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami szkolnego klubu e-sportowego (SKeS MTI). Razem będą trenować i rywalizować w turniejach, a także wymieniać się doświadczeniami, pomagając młodym talentom rozwijać swoje umiejętności w e-sporcie.

Turnieje e-sportowe z Wisłą Płock!

Wisła Płock wspólnie z MTI będzie organizować lokalne i regionalne turnieje e-sportowe, gdzie zarówno zawodnicy, jak i uczniowie MTI będą mieli okazję zmierzyć się z innymi graczami, rywalizując w najbardziej popularnych grach komputerowych. To doskonały sposób na promocję e-sportu w regionie i zacieśnienie więzi z lokalną społecznością.

Edukacja i praktyka w Wiśle Płock

W ramach współpracy, uczniowie MTI będą mieli możliwość odbywania praktyk i staży w klubie, zdobywając cenne doświadczenie w dziedzinach takich jak zarządzanie sportowe, marketing, obsługa techniczna czy analiza danych. To świetna okazja, aby pracownicy Wisły Płock przekazali swoją wiedzę młodszemu pokoleniu pasjonatów e-sportu.

Wspólny rozwój i inicjatywy edukacyjne

Wisła Płock i MTI będą wspólnie organizować warsztaty, wykłady oraz konferencje związane z e-sportem i nowymi technologiami, dostępne zarówno dla zawodników, uczniów MTI, jak i szerszej publiczności. To kolejny krok w kierunku dalszego rozwoju e-sportu w naszym regionie!

– Cieszymy się, że możemy nawiązać tak owocną współpracę – podkreśla Łada. – Razem z MTI pragniemy wspierać rozwój e-sportu wśród młodzieży oraz przyczynić się do wzrostu i sukcesów zarówno sekcji e-sportowej naszego klubu, jak i uczniów MTI. Nie możemy się doczekać, aby zacząć wspólnie realizować nasze cele i wspierać młode talenty e-sportowe.

Fot. Wisła Płock S.A.