Polacy wygrali XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

Polscy siatkarze mimo że w ostatnim spotkaniu przegrali z Rosjanami 1:3, to dzięki korzystnym wynikom w poprzednich spotkaniach wygrali XI Memoriał Huberta Jerzego Wagnera.

Na początek zmagań nasi siatkarze bez większych problemów pokonali Holendrów 3:1, natomiast Rosjanie rozbili Niemców 3:0. W drugim dniu nasi zawodnicy również bardzo pewnie rozprawili się z Niemcami 3:0, a w meczu Rosja – Holandia mieliśmy sensację, bowiem pomarańczowi pokonali Rosjan 3:0. W niedzielnych pojedynkach najpierw Niemcy poradzili sobie z Holendrami, a to oznaczało, że Polakom wystarczał jeden set w meczu z Rosją, aby wygrać cały Memoriał. Gra biało-czerwonych nie napawała jednak optymizmem i po dwóch pierwszych setach reprezentanci Sbornej gładko prowadzili 2:0 (19:25, 20:25). Dopiero w trzecim secie podopieczni Andrei Anastasiego wzięli się do pracy, a wynik 25:22 dla Polski oznaczał zwycięstwo w całym turnieju. Ostatni set to znów łatwa wygrana Rosji 25:18 i zwycięstwo w całym meczu 3:1.