POKiS zaprasza na koncert Barbary Klickiej

Zdarzało jej się bywać recenzentką, scenarzystką i animatorką szeroko rozumianego życia kulturalnego. Jest redaktorką kwartalnika „Cwiszn” i członkinią zespołu Pochwalone. W poniedziałek, 8 kwietnia Barbara Klicka pojawi się, zarówno literacko i muzycznie, w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki.

Pochodzi z Płocka, a mieszka w Warszawie. Jej debiutancka książka poetycka „Wrażliwiec” (wydana przez Dom Kultury i Klub Artystyczny Płocczan) ukazała się w 2000 roku. W 2012 wydała tomik „same same”.

Zapraszamy na wieczór z Barbarą Klicką, 8 kwietnia o godz. 19 w sali POKiS, w tym samym miejscu, w którym przed kilkunastu laty przyszła po raz pierwszy na spotkanie Klubu Literackiego Marabut. Towarzyszyć jej będą muzycznie Małgorzata Tekla Tekiel i Paulina Owczarek.

Małgorzata Tekla Tekiel jest basistką, kompozytorką, aranżerką, autorką muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Grała lub gra w zespołach takich jak: Będzie dobrze, Pudelsi, Maleńczuk, Pati Yang, Soomood, Czarne Korki, Deuter. Podobnie jak Basia Klicka jest członkinią zespołu Pochwalone.

Paulina Owczarek to saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie oraz filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Stowarzyszeniem Teatralnym Badów oraz tancerkami: A. Trzewiczek i M. Haduch. Brała udział w polskich prawykonaniach utworów saksofonowych