Płockie koszykarki najlepsze na Mazowszu

Ekipa Szkoły Podstawowej nr 21 wygrała Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minikoszykówce Dziewcząt, które odbywały się w Sokołowie Podlaskim.

W fazie grupowej młode płocczanki, prowadzone przez trenera Ireneusza Jasińskiego, wygrały z zespołami z Kozienic i Zarąb Kościelnych, ale musiały uznać wyższość Sokołowa Podlaskiego. Pięć punktów dało im jednak drugie miejsce w grupie i awans do półfinału. A tam czekała na młode płocczanki faworyzowana ekipa z Żyrardowa. Po niesłychanie zaciętym boju minimalnie lepsze okazały się płocczanki, które wygrały różnicą trzech punktów.
Finał to kolejny pojedynek z gospodyniami turnieju. Koszykarki z Sokołowa Podlaskiego wydawały się być zadowolone z faktu, że ekipa, którą pokonały w fazie grupowej, zdołała rozprawić się z faworytkami. Tym razem jednak mecz wyglądał zgoła inaczej. Podopieczne trenera Ireneusza Jasińskiego od początku narzuciły rywalkom swoje warunki gry. Rezultat 36:19 nie pozostawia cienia wątpliwości, kto zasłużył na wywalczenie Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych. A Karolina Kocot odebrała nagrodę dla MVP zawodów.
Płocczanki awansowały do finału Mistrzostw Polski, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy. 16 startujących ekip podzielonych zostało na 4 grupy eliminacyjne. A zwycięzca turnieju zostanie Mistrzem Polski Szkół Podstawowych.