Płockie Kolędowanie tuż po Nowym Roku

Już po raz 21. czeka na płocczan spora dawka świetnej muzyki, w doskonałym wykonaniu. Spokojnie można powiedzieć, że to już tradycja muzyczna. Bo Płockie Kolędowanie na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszego miasta. Od wielu lat, tak i w tym roku w styczniu, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na koncerty. 

Będą się one odbywać w dniach 2-5 stycznia w płockich parafiach, Bazylice Katedralnej oraz, po raz pierwszy, w Katedrze Mariawickiej. Gwiazdami Kolędowania będzie Natalia Niemen & Mate.O oraz Głyk PIK Trio.

Od samego początku Płockie Kolędowanie cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród mieszkańców miasta ze względu na unikalny klimat i oprawę. W styczniu płockie parafie gościć będą wielu lokalnych i polskich artystów, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Wisła”, Chór Minstrel LO im. St. Małachowskiego, Chór i Orkiestrę Dętą Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, Hannę Śleszyńską czy zespół muzyki dawnej Vox Vocantis z Ciechanowa.

Natalia Niemen to piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, z muzyką związana od najmłodszych lat. Jest starszą córką Czesława Niemena – jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej.

Mate.O – właściwie Mateusz Otremba – jest polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów, mężem Natalii Niemen. Jego piosenki często wykonywane są w kościołach, a sam niejednokrotnie brał udział w największych imprezach muzyki chrześcijańskiej.

Głyk PIK Trio jest rodzinnym projektem Ireneusza Głyka, który koncertuje razem ze swoją córką Kingą oraz synem Patrykiem. Ich muzyka charakteryzuje się niepowtarzalnym brzmieniem, a energia i radość ze wspólnego, rodzinnego muzykowania zostawiają  słuchaczom niezapomniane wrażenia.

Koncerty odbędą się w Bazylice Kameralnej, Katedrze Mariawickiej, Parafii Świętego Krzyża, św. Jana Chrzciciela oraz św. Bartłomieja w Płocku. Wstęp na wszystkie koncert jest bezpłatny.

Fot. minsterwikidot.com