Płocczanin wśród faworytów mistrzostw Europy w drifcie. Finał sezonu tym razem w Łodzi [FOTO]

Na przełomie września i października poznamy najlepszego driftera na Starym Kontynencie. Finał sezonu ogólnoeuropejskiego cyklu tym razem odbędzie się w Łodzi. Na łódzkim torze kibice będą mogli obejrzeć zmagania płocczanina Piotr Więcka, ubiegłorocznego mistrza i tegorocznego lidera rankingu najlepszych drifterów.

Drift Masters European Championship to liga driftingowa, która zrzesza najlepszych drifterów w Europie. Wcześniej polscy kibice znali ją pod nazwą Drift Masters Grand Prix, jednak organizatorzy połączyli siły z Irish oraz British Drift Championship (irlandzka oraz brytyjska seria driftingowa) i w roku 2018 zorganizowali pierwsze w historii driftingowe mistrzostwa Europy.

Łódź – nowa lokacja na mapie światowego driftingu

6. Runda finałowa tegorocznego cyklu odbędzie się na Stadionie Orła Łódź. Miejsce doskonale znane kibicom żużlowym, na którym odbywają się imprezy rangi krajowej i międzynarodowej, stanie się tym razem areną zmagań najlepszych drifterów Europy. – Do Łodzi przyjedzie ponad 60 kierowców z 23 krajów. Poza Polakami zobaczymy drifterów m.in. z takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Norwegia, Szwecja, Litwa, Finlandia, Niemcy, Ukraina czy Czechy – wymieniają organizatorzy.

– Polskie rundy DMEC słyną ze swojego rozmachu, perfekcji i niesamowitych emocji. Polska to kraj, w którym bije nasze serce – mówi Arkadiusz Dudko, prezes Drift Masters Grand Prix. – Dlatego to właśnie rundy w naszym kraju są tymi, które zapadają w pamięci kibiców najbardziej. Jako jedyni na świecie wyspecjalizowaliśmy się w organizacji imprez driftingowych na stadionach. Do legendarnego Płocka i oszałamiającego Torunia, teraz dołącza Łódź, która ma niesamowity potencjał na najlepsze zakończenie sezonu DMEC w całej historii naszej ligi.

Główne zawody poprzedzone zostaną kwalifikacjami – w piątek 30 września kierowcy zawalczą o jak najwyższe miejsce w sobotnich zmaganiach. Główna rywalizacja rozpocznie się w sobotę 1 października na stadionie Orła w Łodzi. Wtedy drifterzy zawalczą w parach. Walka kierowców na wymagającej trasie odbędzie się w nocy, co w połączeniu z kolorowo oświetlonymi driftowozami doda imprezie widowiskowego uroku.

– Łódzki kalendarz wypełniony jest wielkimi wydarzeniami, często rangi mistrzowskiej, dlatego Drift Masters European Championship, którego głównym partnerem jest płocka firma Budmat doskonale wpisuje się w miejskie działania. To duża, sportowa impreza dla całych rodzin. A na kibiców czeka mnóstwo sportowych emocji i jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przyjechać do Łodzi i przeżyć tu niezapomniane chwile – zachęca Adam Pustelnik wice prezydent Łodzi.

Ubiegłoroczny mistrz i tegoroczny lider rankingu Piotr Więcek gotowy do walki o tytuł!

Przypomnijmy, Piotr Więcek z największą pulą 390 punktów powalczy o zwycięstwo z braćmi Shanahan z Irlandii – Jackiem (378 punktów) i Conorem (353 punkty). Zapowiada się zatem rywalizacja na najwyższych… obrotach. No i niezapomniane show!

Drifting to motorsport, który polega na jeździe samochodem w kontrolowanym poślizgu. Narodził się w Japonii – za okres jego powstania uznaje się przełom lat 60. i 70. XX wieku. To jedna z najdynamiczniej rozwijających się dyscyplin sportu na świecie. Ojcem chrzestnym polskiego driftingu jest Maciej Polody, który w 2004 roku na niemieckim torze Hockenheimring w przebojowym stylu wygrał prestiżowe Drift Challenge. Od momentu tego zwycięstwa, jazda bokiem w Polsce, zgodnie ze światowym trendem, rozwija się niesamowicie szybko.

Budmat jako główny partner zaprasza na wielki finał Drift Masters European Championship.

Bilety dostępne na stronie ebilet.pl

Program wydarzenia

Piątek – 30 września
10:00 – Otwarcie bram dla publiczności
10:00 – 13:00 Treningi
13:00 – 14:00 Przerwa
14:00 – 17:00 Treningi
17:00 – 18:00 Przerwa
18:00 – 22:00 Kwalifikacje 6. Rundy DMEC

Sobota – 1 października
13:00 – Otwarcie bram dla publiczności
13:00 – 16:00 Treningi w Parach Top 32
16:00 – 17:30 Przerwa
17:30 – 19:30 Zawody Top 32
19:30 – 20:05 Przerwa
20:05 – 20:25 Prezentacja zawodników Top 16
20:30 – 22:30 Zawody Top 16
22:30 – 23:00 Ceremonia dekoracji zwycięzców

 

Fot. Materiały prasowe organizatora.