Płocczanin halowym mistrzem Polski w tenisie ziemnym

Zawodnik SIKT Płock Michał Mikuła zdobył pierwszy w historii naszego miasta złoty medal w tenisie ziemnym.

W dniach 9-15 stycznia w Toruniu rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski do lat 18 w tenisie ziemnym. Dzięki dofinansowaniu miasta w zawodach wziął udział Michał Mikuła. Płocczanin podczas tego turnieju mierzył się z pięcioma rywalami. Od każdego z nich okazał się lepszy, a w finale pokonał wyżej klasyfikowanego w rankingu Polskiego Związku Tenisa Jana Gałkę (KT Warszawianka Warszawa) 6-4, 6-7, 6-2, dzięki czemu sięgnął po historyczny dla Płocka złoty medal w grze pojedynczej.

Warto zaznaczyć, że do kolejny sukces młodego tenisisty, reprezentującego płockie Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa. Za osiągnięcia w 2016 roku Michał otrzymał stypendium sportowe Miasta Płocka.

Źródło i fot.: SIKT w Płocku