Płoccy chórzyści ponownie docenieni

Dzięki pieniądzom z projektu ministra kultury i dziedzictwa narodowego chór Vox Singers działający przy Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki wzbogacił wyposażenie swojej pracowni muzycznej.

Pieniądze z ministerialnej dotacji zostały przeznaczone na kupno nowoczesnego pianina elektrycznego, szaf na nuty, stroje dla chórzystów, telewizor, laptop z nowoczesnym oprogramowaniem do edycji nut oraz kamerę, która służyć ma do rejestracji i archiwizacji koncertów chóru.

Patrząc na niezwykle bogaty dorobek POKiS-owskiego chóru, trudno uwierzyć, że powstał on jesienią 2012 roku. Dyrygentem Vox Singers został Robert Majewski, wykładowca instytutu pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku, członek Płockiego Towarzystwa Muzycznego. Od 1999 roku prowadził z powodzeniem działający przy PWSZ uczelniany chór Vox Juventutis. Jest także opiekunem kwartetu Positive Vibrations.

Podczas swego pierwszego publicznego występu Vox Singers zaśpiewali wraz z Jerzym Zelnikiem i Haliną Łabonarską. Niedługo później płoccy chórzyści wyjechali do Pragi na Festiwal Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej. Drugie miejsce w kategorii „chóry duże” okrasiło międzynarodowy debiut płocczan. Później były świetne występy podczas Europejskiej Olimpiady Chóralnej w austriackim Grazu (złoto w 2013 i srebro w 2014 roku).

Vox Singrs i Positive Vibrations w rankingu Interkultur znaleźli się na liście najlepszych chórów świata.

Pod koniec roku na rynek trafił debiutancki album Vox Singers „Taka jest miłość.”. Positive Vibrations mają już na koncie krążek „The Jazzpirations”. A już niebawem będziemy mogli słuchać „Kolęd świata” w wykonaniu Vox Singers.