Plac zabaw na Podolszycach budowano pod… namiotem. Prace zakończyły się przed terminem

Miesiąc przed terminem zakończyła się budowa placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 37 przy ul. Hubalczyków na Podolszycach. – Jest to inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka – zaznacza prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Prace zaczęły się we wrześniu tego roku od demontażu starych i wyeksploatowanych zabawek, które kolidowały z nowym projektem zagospodarowania terenu. Jedynym elementem, który pozostał była górka saneczkowa, która podczas remontu została podwyższona. Przy MP nr 37 powstały łącznie trzy place zabaw dla różnych grup wiekowych.

– Po wschodniej stronie placówki urządziliśmy dwa miejsca do zabawy dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat. Znalazła się tu m.in. karuzela krzyżowa, huśtawka bocianie gniazdo, zamknięta piaskownica i bujak – wiszący pomost – wymienia Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza. – Po zachodniej stronie przedszkola zrobiliśmy plac zabaw dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Również w tym miejscu zainstalowaliśmy bocianie gniazdo, ale też m.in. karuzelę tarczową i zestaw sprawnościowy do ćwiczeń – kontynuuje.

Place zabaw powstały na nawierzchni poliuretanowej. Ciekawostką jest to, że jej układanie w listopadzie, odbywało się pod namiotami i przy pracujących nagrzewnicach, aby zapewnić optymalną temperaturę wymaganą przy tego typu pracach.

Prace przy inwestycji miały zakończyć się 24 grudnia, stało się to jednak miesiąc przed przewidywanym terminem. Woźniak dodaje, że po przeprowadzeniu odbiorów technicznych obiekt zostanie udostępniony dzieciom.

Koszt inwestycji to 500 tys. zł.

Fot. UMP.