Piotr Maślanka Mistrzem Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu

To już trzeci taki tytuł płocczanina. Tym razem Piotr Maślanka zwyciężył w IV Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu, rozgrywanych – w dniach 10-12 czerwca – w Sanoku, a nie tak jak w latach poprzednich w Rzeszowie.

W tych weekendowych zawodach łącznie wystartowało 124 zawodników i zawodniczek reprezentujących 53 jednostki służb mundurowych z całej Polski. Wśród biorących udział w mistrzostwach nie zabrakło Piotra Maślanki, jedynego płocczanina w tym renomowanym turnieju. Wystartował on w konkurencji walk formuły pointfighting, rywalizując w kategorii wagowej -89 kg.

W walce półfinałowej Maślanka spotkał się z Sebastianem Wiszniewskim z 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie, którego pokonał werdyktem 7:2. Finał był natomiast okazją do spotkania się z Dominikiem Szymczakiem z Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, który swojego półfinałowego przeciwnika odprawił werdyktem 10:0. Piotrowi po pierwszej rozpoznawczej rundzie udało się zwyciężyć przed upływem regulaminowego czasu walki werdyktem 12:2.

Tym samym Piotr Maślanka – po raz trzeci – ukończył rywalizację na miejscu pierwszym, zdobywając trzeci złoty medal i tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting. Wartym podkreślenia jest również fakt, że tytuł ten zdobył w trzeciej kategorii wagowej. Poprzednio po złoto sięgał startując w kategoriach wagowych: -79 kg – w 2013 roku oraz -84 kg rok później.

Spodziewałem się trudnego i bardzo wyrównanego finału, okazało się jednak, że w efekcie doskonale dobranej taktyki, bardzo dobrego przygotowania szybkościowego oraz cennej pomocy niezastąpionych sekundantów, była to walka, w której od początku do końca dominowałem kontrolując poczynania przeciwnika – podsumował walkę finałową Piotr Maślanka.