Piknik rodzinny z hybrydami w roli głównej. Już dziś

Nie macie pomysłu, jak spędzić niedzielne popołudnie. Podpowiadamy. Wybierzcie się na piknik rodzinny, który organizowany jest z okazji Dnia bez Samochodu. Początek imprezy o godzinie 15:00 przed płocką Orlen Areną. Ogromną atrakcją będą ustawione tam – pachnące nowością – autobusy hybrydowe: 16 krótkich, czyli 12-metrowych i 3 długie, przegubowe, 18-metrowe.

Będzie też Lew Honorek, policjanci uczący bezpiecznej jazdy, pokaz baniek mydlanych oraz słodko-słony poczęstunek: popcorn i wata cukrowa. – Zapraszamy wszystkich na przejażdżkę hybrydami. Na piknik zabierze mieszkańców Płocka bezpłatna linia autobusowa, obsługiwana właśnie przez hybrydę. Startuje spod basenu Podolanka przy ul. Czwartaków.  Będzie nią można także wrócić do domu – swój bieg skończy na ul. Szarych Szeregów – czytamy w zaproszeniu z płockiego ratusza. Szczegóły trasy tej linii i rozkład jazdy znajdziecie poniżej.

Z kolei przegubowym autobusem hybrydowym będzie można udać się na dłuższą wycieczkę po mieście. Co 20 minut spod Orlen Areny będzie odjeżdżał taki wyjątkowy kurs. Warto skorzystać z tej możliwości, bo do Płocka trafiły pierwsze w Polsce przegubowe hybrydy Solarisa. Już dziś, 23 września, będzie ich premiera nie tylko płocka, ale i krajowa.

Zabawa potrwa od 15:00 do 17:00.