Pierwszy sparing na plus

Bez Racoței, Oneto, Kwiatkowskiego, Piechowskiego oraz Pušicy, ale z Miedzińskim i Całujkiem zagrała Wisła przeciwko MMTS-owi Kwidzyn. Mecz, który trwał 80 minut, płocczanie wygrali 35:29.

Sztaby szkoleniowe obu zespołów ustaliły, że kontrolne spotkanie składać się ma z trzech części. Dwie pierwsze trwały po 30 minut, a trzecia 20 min. W ekipie nafciarzy zabrakło pięciu zawodników. Dan Emil Racoțea wraz z reprezentacją Rumunii walczy w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Marco Oneto załatwia ostatnie sprawy przed przylotem do Płocka, Zbigniew Kwiatkowski i Mateusz Piechowski przechodzą rehabilitację po urazach z ubiegłego sezonu, a Milan Pusica trenuje indywidualnie.

Trener Manolo Cadenas dał szansę występu Marcinowi Miedzińskiemu i Łukaszowi Całujkowi, który zdobył trzy gole. Jednego mniej zapisał na swoim koncie debiutujący w ekipie nafciarzy Dmitrij Zhitnikov. Bartosz Konitz nie zdobył żadnego gola. Najskuteczniejszymi z płockich graczy okazali się Michał Daszek i Tiago Rocha.

ORLEN Wisła – MMTS Kwidzyn 35:29

Corrales, Morawski, Wichary – Wiśniewski 3, Nikčević 1, Konitz, Miedziński, Całujek 3, Zhitnikov 2, Zelenović 4, Montoro 4, Ghionea 4, Daszek 7, Rocha 6