Pieniądze od wykonawców Olefin III trafiły do Powiatu Płockiego oraz gminy Radzanowo. Czeki opiewają na kwoty 800 tys. zł i 400 tys. zł [FOTO]

Na zakup sprzętu niezbędnego do naprawy dróg zostaną przeznaczone pieniądze, które od wykonawców Olefin III otrzymał Powiat Płocki oraz gmina Radzanowo. Czeki opiewają na kwoty 800 tys. zł oraz 400 tys. zł. Z rąk przedstawicieli firm odebrali je starosta płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz wójt gminy Radzanowo Piotr Jakubowski.

W środę, 3 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Płocku przedstawiciele Hyundai Engineering Poland sp. z o. o. oraz Tecnicas Reunidas S.A. spółka jawna z siedzibą w Płocku, które realizują budowę kompleksu Olefin III przy Orlenie, przekazali symboliczne czeki samorządowcom. Czek na darowiznę w wysokości 800 tys. zł trafił do Powiatu Płockiego, czek na darowiznę o wartości 400 tys. zł otrzymała Gmina Radzanowo.

Pieniądze te będą przeznaczone na zakup sprzętu niezbędnego do naprawy dróg na terenie powiatu płockiego. Wykonawcy kompleksu Olefin III mają bowiem pełną świadomość wpływu realizacji tej ogromnej inwestycji na lokalną infrastrukturę.

– Po wielu miesiącach rozmów i negocjacji – również sam Orlen zdecydował o przekazaniu Samorządowi Powiatu Płockiego ponad 66 mln zł na przebudowę kilku dróg powiatowych zlokalizowanych w sąsiedztwie zakładu – przypomina Starostwo Powiatowe w Płocku. Ta decyzja także miała związek z nasilonym użytkowaniem dróg na terenie powiatu płockiego na skutek rozpoczętej w 2021 roku budowie Olefin III.

Źródło i fot: Starostwo Powiatowe w Płocku.