Pięć zespołów w finale Reggae Debiutów. Poznajcie ich…

Znamy wykonawców konkursu Reggae Debiuty 2016, które odbędą się podczas 11. edycji Reggaelandu. Na Scenie Sound System Circus Love zobaczymy występy pięciu młodych zespołów, które powalczą o atrakcyjne nagrody. Początek konkursu w sobotę o godzinie 11.

Pierwszym z nich jest zespół Wolni Ludzie, który pochodzi z Kielc. Grupę tworzy ośmiu związanych z regionem świętokrzyskim, doświadczonych muzyków: Marek Gawęcki (gitara basowa), Piotr Fuczyk (perkusja), Oskar Wilman (gitara elektryczna), Michał Mazur (gitara elektryczna), Łukasz Fiałkowski (perkusjonalia), Filip Ciuruś (trąbka), Radosław Kupis (instrumenty klawiszowe). Liderem formacji, autorem tekstów i wokalistą jest charyzmatyczny debiutant – Kamil Sewerzyński (nominowany do Muzycznych Nagród Polskiego Radia Kielce 2014 w kategorii wokalista roku). Na przestrzeni dwóch lat działalności, zespół zagrał blisko 100 koncertów (plenerowych, klubowych i festiwalowych). Potencjał artystyczny grupy dostrzeżony został przez jurorów muzycznego show Must Be The Music. W bieżącym roku zespół został wyróżniony nagrodą „Muzyczne Mikrofony” Polskiego Radia Kielce w Kategorii Zespół Roku.

SKAdyktator, nazywany polskim Harry Belafonte, porusza się w muzyce ska. Umiejętnie łączy taneczną energię z jazzowymi harmoniami i szaloną improwizacją. Skadyktator koncertował w Hiszpanii, Rosji, Białorusi i Wenezueli. Ze swoim Kosmicznym Combo od trzech lat grają wiele niezapomnianych koncertów. Ich fani dzielą życie na “przed koncertem Skadyktatora” i “po koncercie Skadyktatora”. Zespół, przy pomocy muzyki i ska propagandy, zamierza przejąć władzę nad całym światem.

Reggaeside to ośmioosobowy zespół poruszający się w klimatach reggae, ska. W 2015 roku zespół wystąpił trzykrotnie w telewizji Polsat, w programie Must Be The Music. W 2014 roku Reggaeside wygrali “Łowisko talentów” w Polskim Radiu Olsztyn. Dwa lata później do składu dołączyła wokalistka Roxana Tutaj, półfinalistka 9. edycji Must Be The Music. Przez 4 lata działalności zespół zagrał około stu koncertów.

ReggaeGang System to zespół założony przez trójkę przyjaciół w 1992 roku, pierwotnie nazwany Wawatedanam. W drugiej połowie lat 90. grupa supportowała jedną z największych legend polskiej muzyki reggae – DAAB. W 1999 roku Wawatedanam zamieniło nazwę na Vava. W latach kolejnych zespół wziął się za budowanie swojej marki. Zagrał kilka koncertów charytatywnych , a także występował jako support przed wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Największy sukces odniósł jednak w roku 2010, kiedy zagrał koncert na międzynarodowym festiwalu muzyki reggae w Reinheim w Niemczech. W roku 2015 do składu dołączyło dwoje członków – wokalista Damian “YongSoul” Jacyna oraz gitarzysta Kamil Słabosz. Połączenie bogatego doświadczenia “starych wyjadaczy”, ciekawego brzmienia utalentowanej sekcji dętej oraz zapału i motywacji nowych członków zespołu, tchnęła w Vavę nowego ducha. Zespół zmienił nazwę na Reggae Gang System i wziął się za intensywne przygotowania do wydania pierwszej wspólnej płyty. W maju tego samego roku do zespołu dołączyła również wokalista Agnieszka Walczak. Pierwsza trasa koncertowa okazała się sukcesem. Zespół zagrał m.in. na pierwszej edycji „Reggae nad Wisłokiem”, na międzynarodowym konkursie młodych talentów „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim oraz wielu innych imprezach plenerowych i klubowych. Grupa występowała u boku takich artystów jak Mesajah, Getto Priest, Pajujo, Enej, Damian Syjonfam, Jafia. W lutym tego roku do zespołu dołączył młody, utalentowany gitarzysta Mateusz Neścior.

Ostatnim przedstawionym wykonawcą, który zaprezentuje się podczas Reggae Debiutów jest zespół Skapsie czyli radosna mieszanka ska, reggae i rock’n’rolla, muzyczny walec napędzany przez grupę 10 przyjaciół z Piekar Śląskich.

Festiwal Reggaeland rozpocznie się już w piątek na plaży nad Wisłą. Potrwa tradycyjnie dwa dni. Karnety w promocyjnej cenie 60 zł można kupić już tylko jutro, 7 lipca, na stronie Ticketpro, w punktach sprzedaży stacjonarnej tj. Empik czy Media Markt. Dokładny wykaz punktów sprzedaży na stronie Ticketpro.pl oraz w Bileterii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

 

Fot. Materiały prasowe organizatora.