Pewne zwycięstwo nafciarzy w Głogowie, czas na Lubin

Szczypiorniści Orlen Wisły pewnie pokonali w poniedziałkowym spotkaniu SPR Chrobrego Głogów 32:24 (18:15). W środę zmierzą się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

Dwa mecze w ciągu trzech dni tak wygląda ten tydzień nafciarzy. W poniedziałek zmierzyli się oni z Chrobrym Głogów. Choć można było się spodziewać, że osłabiona brakiem siedmiu zawodników Wisła będzie miała duże problemy z drużyną Głogowa, to poszło im zaskakująco łatwo. Już w pierwszej połowie spotkania nasi szczypiorniści odskoczyli gospodarzom na kilka bramek. Do wysokiej przewagi w pierwszej części meczu przyczynili się głównie świetnie broniący Marcin Wichary i bardzo skuteczny w ataku Vedran Zrnić. Niestety pod koniec pierwszych 30 minut Wiśle zdarzył się przestój co skrzętnie wykorzystali głogowianie zmniejszając stratę do trzech goli (18:15).

Druga połowa to już bardzo skuteczna gra nafciarzy zarówno w ataku jak i w obronie. Doskonale spisywał się Janko Kević, który dograł kilka ładnych piłek do obrotowego i rzucając sześć goli. Gdy w drugiej części meczu płocczanie odskoczyli na kilka bramek, było wiadomo, że tej przewagi nie oddadzą do samego końca.

Ze względu na bardzo wąską kadrę meczową, swoją szansę gry w tym spotkaniu otrzymali wszyscy zawodnicy, łącznie z młodymi Mateuszem Góralskim i Adamem Morawskim.

Już w środę o godz. 19:30 piłkarze ręczni Wisły rozegrają spotkanie w ramach 1/8 pucharu Polski z Zagłębiem Lubin. Piłkarze z Lubina doskonale wiedzą, że jest to dla nich wielka szansa pokonać osłabioną Wisłę. Jednak nasi szczypiorniści również zdają sobie sprawę, że tu o wpadce nie może być mowy, bo jeśli przegrają to pożegnają się z rozgrywkami pucharu Polski co z kolei oznaczałoby wielką sensację.

Początek spotkania w Lubinie w środę o godz. 19:30. Zapraszamy na relację live audio do Dziennika Płockiego.

SPR Chrobry Głogów – Orlen Wisła Płock 24:32 (15:18)

Chrobry: Stachera, Piskorski – Jankowski 2, Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak 1, Świtała 2, Mochocki 5 (1), Gromyko 4, Łucak 3, Płaczek 1, Biegaj, Prakapenia 3, Kubała, Świątek, Gregor 2

Orlen Wisła: Sego, Wichary, Morawski – Kwiatkowski, Zrnić 8 (4), Kević 6 (1), Wiśniewski 2, Kavas 1, Góralski, Toromanović 5, Eklemović 3, Milas 2, Nikcević 5

Sędziowie: Kaszubski – Wojdyr (Gdańsk)