“Perspektywy” opublikowały ranking najlepszych Liceów i Techników. Które szkoły z Płocka najlepsze?

Newsletter akademicki “Perspektywy” opublikował ranking najlepszych liceów ogólnokształcących i szkół technicznych w Polsce. Na których miejscach znajdują się płockie szkoły?

– Głównymi adresatami Rankingu są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking “Perspektyw” stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu – uzasadnia Ranking organizator.

Najlepszym płockim liceum, według “Perspektyw”, jest Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego, które uplasowało się na 99 pozycji. Kolejne to płockie liceum znajduje się na 287 pozycji i jest to III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej. Na 550 pozycji uplasowało się Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły.

Jeżeli chodzi o technika, to najlepszą płocką szkołą okazało się Technikum Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza, czyli Chemik z 43 pozycją w Polsce. Następne na liście jest Technikum nr 5. (Zespół Szkół Budowlanych), czyli Budowlanka, która w rankingu widnieje na 357 pozycji.

“Perspektywy” informują, że w tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zwycięzcami Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021 został przygotowany przez “Perspektywy” już po raz dwudziesty trzeci.