Perfekcyjny weekend w Moście

Wywalczone pole position, dwa wygrane wyścigi i rekord toru. Paweł Szkopek okazał się absolutnie bezkonkurencyjny podczas siódmej i ósmej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski na Autodromie Most.

 

Płocki motocyklista niedawno ustanowił rekord okrążenia podczas zawodów na Torze Poznań. Tym razem popisał się podobnym osiągnięciem w trakcie kolejnej rundy WMMP rozgrywanej w czeskiej miejscowości Most.

Dla Pawła Szkopka dużo większe znaczenie niż kolejny rekord miały jednak jego wyniki osiągane w WMMP oraz z Alpe Adria Cup czyli w nieoficjalnych Mistrzostwach Europy. W sobotę płocczanin odniósł podwójne zwycięstwo. Dzień później triumfował w krajowej rywalizacji, a w Alpe Adria zadowolić się musiał trzecią lokatą.

Komplet punktów w rywalizacji krajowej pozwolił płocczaninowi umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej WMMP 2015. W Alpe Adria Cup Paweł Szkopek awansował na trzecią pozycję, a od drugiego zawodnika tego cyklu dzieli go zaledwie dziesięć punktów.

– Kolejny wyścig i kolejny rekord toru. Po Poznaniu tym razem poprawiłem motocyklowy rekord Autodromu Most. To pokazuje jak fantastyczną maszyną jest nowa wyścigowa Yamaha YZF-R1M. Motocykl ma niesamowity potencjał. Poznaliśmy się już  z nim całkiem dobrze, mój team wprowadził sporo przeróbek, efekty naszej pracy są coraz bardziej widoczne na torze – mówi Paweł Szkopek. – Nie zamontowaliśmy jeszcze nowego układu chłodzenia, przez to nie mogłem walczyć o zwycięstwo w drugim wyścigu Alpe Adrii. Jadąc w taki upał za innymi zawodnikami traciłem pęd powietrza i prędkość, woda w motocyklu się gotowała. Na pewno zmienimy układ chłodzenia przed kolejnymi zawodami. Dwa kolejne zwycięstwa w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski dają mi wiele satysfakcji. Jestem coraz bliżej kolejnego tytułu Mistrza Polski.