Patrol – Eko, stacja roweru miejskiego, a może parking? Tu będzie się liczył każdy głos!

Patrol-Eko, kompleksowy remont Alei Spacerowej i wprowadzenie akcentów nawiązujących do najstarszej na świecie organizacji humanitarnej – Polskiego Czerwonego Krzyża, parking dla Jaśminowej, rozbudowa placu zabaw i siłowni przy Otolińskiej 5, sześć stacji roweru miejskiego – w tym m.in. w Górach, Imielnicy czy Radziwiu.

To zaledwie kilka projektów złożonych do Budżetu Obywatelskiego, które przeszły pozytywnie ocenę formalno-prawną. Już niebawem mieszkańcy będą mogli oddać głos na wybrany przez siebie. 

Generalnie pod głosowanie mieszkańców przeszło 60 projektów – 21 ogólnomiejskich i 39 osiedlowych. Dziś poznaliśmy ich listę. Do siódmej edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka mieszkańcy zgłosili 81 projektów – 32 ogólnomiejskie i 49 osiedlowych. Wszystkie zostały poddane ocenie formalno-prawnej, która polegała na sprawdzeni możliwości ich wykonania pod względem technicznym, prawnych i finansowym. Lista wszystkich projektów wraz z ocenami znajdziecie na stronie mojemiasto.plock.eu. Są tam również dokładne opisy projektów oraz uzasadnienia negatywnie ocenionych.  
Głosowanie w Budżecie Obywatelskim Płocka potrwa od 1 do 14 października. Będzie odbywało się na trzy sposoby: bezpośrednio w wyznaczonych punktach na terenie miasta, m.in. w urzędzie miasta przy Starym Rynku i al. Piłsudskiego oraz punktach mobilnych, internetowo poprzez system dostępny na mojemiasto.plock.eu oraz za pośrednictwem sms-ów wysyłanych na numer 886 786 379. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Płocka, który najpóźniej do ostatniego dnia głosowania, czyli 14 października br., ukończył 16 lat, a także jest zameldowany na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta.