Pamiętacie o tej rocznicy?

Już w niedzielę, 13 grudnia obchodzić będziemy 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z tej okazji w samo południe na Stanisławówce koncelebrowana będzie msza święta w intencji ofiar stanu wojennego. Na Eucharystię zaprasza Zarząd Regionu Płockiego NSZZ Solidarność, który jest organizatorem rocznicowych uroczystości w naszym mieście.

 

Po zakończeniu mszy pod pomnikiem protestów robotniczych oraz błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki znajdującym się na terenie parafii, złożone zostaną kwiaty i zapalone znicze.

Zarząd Regionu NSZZ Solidarność zachęca wszystkich płocczan, aby w sobotę, 13 grudnia o 19.30 symbolicznie zapalili świece, aby tym samym upamiętnić ofiary stanu wojennego. Instytut Pamięci Narodowej zaś zachęca do udziału w akcji „Zapal Światło Wolności”, nad którą honorowy patronat objął prezydent RP Andrzej Duda. Kampania „Zapal Światło Wolności” to nawiązanie do gestu solidarności z wigilii Bożego Narodzenia 1981 roku, gdy świece będące znakiem jedności z żyjących w stanie wojennym Polakami zapalili między innymi papież Jan Paweł II i prezydent USA Ronald Reagan, który wezwał do postawienia w oknach świec.

W środę, 9 grudnia, o 11.00 przy ulicy Mariańskiej, w okolicach ronda ONZ odsłonięty zostanie okolicznościowy mural, a 13 grudnia wieczorem napis upamiętniający ofiary stanu wojennego zabłyśnie na Stadionie Narodowym.