Ostatni sprawdzian na plus

Piłkarze ręczni Wisły w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016 pokonali Górnika Zabrze 36:26. Mecz rozegrany został we włocławskiej Hali Mistrzów.

 

Początek meczu należał do Górników, którzy skwapliwie wykorzystywali każdy błąd podopiecznych trenera Manolo Cadenasa. Zabrzanie objęli niewysokie prowadzenie, a Wisła musiała występować w roli zespołu goniącego wynik. Na szczęście przewaga zespołu prowadzonego przez trenera Mariusza Jurasika nie była zbyt wielka.

Przełomem w grze Wisły okazała się zmiana w bramce. Marcin Wichary, który nie miał najlepszego dnia, usiadł na ławce, a jego miejsce między słupkami zajął Rodrigo Corrales. Hiszpański bramkarz niemal natychmiast popisał się kilkoma świetnymi interwencjami. A jego koledzy z zespołu jakby złapali wiatr w żagle. Najpierw doprowadzili do wyrównania, później zaś wypracowali sobie trzybramkową  przewagę, z którą zeszli na przerwę.

W drugiej połowie trener Mariusz Jurasik desygnował do gry… Mariusza Jurasika. Rutynowany rozgrywający nie po raz pierwszy udowodnił, że chociaż należy do najstarszych graczy PGNiG Superligi, wciąż potrafi doskonale radzić sobie na boisku. Problem zespołu z Zabrza polegał jednak na tym, że gdy na placu gry pojawił się „Józek”, jego podopieczni jakby zapomnieli, na czym polega zdobywanie bramek. Wisła tymczasem spokojnie powiększała swoją przewagę, która kilka minut przed końcową syreną wynosiła już nawet jedenaście oczek, aby ostatecznie zatrzymać się na dziesięciu.

W zespole prowadzonym przez trenera Manolo Cadenasa pojawił się wreszcie Marco Oneto, udowadniając, że drużyna będzie miała z niego spory pożytek. Wciąż poza grą pozostają kończący rehabilitację Zbigniew Kwiatkowski i Mateusz Piechowski (wcześniej na boisku powinien pojawić się ten pierwszy). We Włocławku zabrakło również Valentina Ghionei, który nabawił się niewielkiego urazu, a sztab szkoleniowo-medyczny Wisły wolał nie ryzykować jego zdrowiem tydzień przed startem ligi.

 

Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze 36:26 (16:13)

Orlen Wisła: Corrales, Morawski, Wichary – Daszek 4, Racotea 5, Pusica, Wiśniewski 4, Rocha 5, Zelenović 4, Montoro 2, Konitz 2, Oneto 4, Nikcević 2, Zhitnikov 3

Górnik: Kicki, Kornecki, Witkowski – Daćko 1, Tomczak 6, Gromyko 4, Jurasik 7, Bushkov 2, Tatarintsev 3, Gliński 1, Ścigaj2