Orlen Wisła Płock gromi w Pucharze Polski

Płoccy szczypiorniści tegoroczne rozgrywki w Pucharze Polski rozpoczęli od wyjazdowego spotkania z SRS Czuwaj Przemyśl. Tak jak można było się spodziewać, Nafciarze pewnie, bezproblemowo i wysoko pokonali 11. drużynę grupy B, I ligi 38:23 (19:13).

Gospodarze z Przemyśla, aby w 1/8 finału PP zmierzyć się z Orlen Wisłą Płock musieli po drodze pokonać dwóch rywali. Najpierw w pierwszym etapie eliminacji pewnie ograli SPR Tarnów 42:30, a później w drugiej rundzie kwalifikacyjnej uporali się z AZS AWF Biała Podlaska, wygrywając 27:24. Teraz poprzeczka była zawieszona najwyżej jak tylko się dało.

Zawodnicy SRS Czuwaj Przemyśl pomimo, że już w 6. minucie, po skutecznym rzucie z kontrataku Valentina Ghionei, przegrywali 1:4, a po kolejnych sześciu 3:8, to jak widać bramkowo nie odstawali od Nafciarzy na więcej niż pięć trafień. Dopiero w 26. minucie, gdy szybką akcję Wiślaków wykończył Angel Montoro, przewaga płocczan urosła do sześciu oczek (17:11), a chwilę później nawet do siedmiu (18:11). Do przerwy podopieczni Manolo Cadenasa prowadzili jednak 19:13, a cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy już 22:13, gdy bramkarza rywali pokonali kolejno Angel Montoro, Tiago Rocha i Dan-Emil Racotea. Gospodarze odgryzali się wicemistrzom Polski jak tylko mogli i w 40. minucie, po dwóch trafieniach z rzędu, zmniejszyli stratę (17:24). Taki stan rzeczy nie utrzymywał się jednak długo i trwał zaledwie trzy minuty. Z rzutu karnego trafił Ghionea (25:17), poprawił Miljan Pusica (26:17), co prawda odpowiedział Maciej Kubisztal (26:18), ale swoje dołożyli także inni i w 48. minucie było 30:18. Na pięć minut przed końcem przewaga szczypiornistów Orlen Wisły Płock wynosiła już trzynaście trafień (33:20), a ostatecznie jeszcze nieznacznie się zwiększyła (38:23).

SRS Czuwaj Przemyśl – Orlen Wisła Płock 23:38 (13:19)

Bramki dla SRS Czuwaj Przemyśl: Maciej Kubisztal 8, Mateusz Kroczek 4, Paweł Puszkarski 3, Paweł Stołowski 3, Sebastian Piechnik 3, Tomasz Kulka 1, Cezary Tyburski 1.

Bramki dla Orlen Wisły Płock: Valentin Ghionea 10, Miljan Pusica 6, Tiago Rocha 4, Angel Montoro 4, Adam Wiśniewski 3, Michał Daszek 3, Dan-Emil Racotea 3, Aleksander Olkowski 3, Jose Guilherme de Toledo 1, Mateusz Piechowski 1.

Upomnienia: Makowiejew.
Wykluczenia: Dejnaka, Piechnik, Kulka – po 2 minuty.