Opole w Płocku?

Na naszą skrzynkę e-mail przed kilkoma minutami wpłynęło “Oświadczenie Radnych Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Płocka”. Cytujemy je w całości. Co mieszkańcy na to? 

Rezygnacja Telewizji Polskiej z organizacji Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu dała realną szansę na jego organizację w Płocku. 23 maja br. radni Prawa i Sprawiedliwości podczas osobistej rozmowy z prezydentem Płocka wnioskowali o podjęcie działań w tym zakresie.

Przekazaliśmy informację, że możemy zawalczyć o organizację w Płocku, miasta które ma doskonałe atuty, czyli położenie w centralnej Polsce, bazę festiwalową – zadaszony amfiteatr, wiele wspaniałych zabytków, a przede wszystkim niepowtarzalne położenie na wzgórzu nad Wisłą.

Podkreślaliśmy, że w tym przypadku nie ważne są poglądy polityczne, czy jakiekolwiek podziały, rozmawiać winniśmy jedynie merytorycznie o szansie na promocję Płocka. Deklarowaliśmy naszą aktywność w zakresie zabiegania o organizację festiwalu w Płocku, jednak spotkało się to z jednym słowem ze strony włodarza – „NIE”.

Wielka szkoda, bo organizowany po raz 54. wypromowany festiwal, transmitowany przez 3 dni przez telewizję publiczną bez zaangażowania finansowego miasta to doskonała forma promocji Płocka, a w szczególności duże wpływy dla lokalnych przedsiębiorców, o których sam osobiście wspomina prezydent przy okazji rozmowy na temat płockich festiwali. Prawdopodobnie taka szansa już nie pojawi się dla Płocka.

Pragniemy również przypomnieć, że promocja miasta Opola w związku z organizowanym Festiwalem była warta ponad pół miliarda złotych. Wielka szkoda, że prezydent nie chce rozmawiać na temat atutów organizacji tak dużego festiwalu w Płocku, co zdecydowanie przyczyniłoby się do nadzwyczajnej promocji naszego miasta.

Mamy nadzieję, że prezydent zmieni swoją decyzję i wspólnie z nami dla dobra naszego miasta podejmie działania na rzecz promocji Płocka w naszym kraju.

Oświadczenie podpisała Wioletta Kulpa – przewodnicząca Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Płocka.

Komentarz redakcji.

A nie tak dawno, bo niespełna miesiąc temu na ostatniej Sesji Rady Miasta Klub Prawa i Sprawiedliwości w całości głosował, za wprowadzenie ciszy nocnej w naszym mieście. Jeżeli uchwała zostałaby podjęta, tym samym wyeliminowane byłyby wszystkie festiwale, które odbywają się w naszym mieście. I nie wiadomo co się wydarzyło (!), że nagle Klub PiS umie przeliczyć ekwiwalent reklamowy dla naszego miasta. Czyżby nagle dostrzeżono korzyści, płynące dla płockich przedsiębiorców i potencjał promocyjny Płocka z Audioriver i innych dużych festiwali? Jak się okazuje wszystko jednak zależy od punktu siedzenia…

Fot. Archiwum Dziennika Płockiego oraz UMP.