Ona chciała się powiesić, on próbował wyskoczyć z okna. Jak to się skończyło?

Płoccy policjanci dzięki szybkiej i sprawnej reakcji uratowali życie kobiecie i mężczyźnie, którzy próbowali targnąć się na swoje życie. Mundurowi w ostatniej chwili powstrzymali desperatów.

We wtorek do Komendy Miejskiej Policji w Płocku ok godz. 20.00 zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że jego siostra wyszła z domu i chce popełnić samobójstwo. Policjanci ustalili, że kobieta wsiadła do taksówki. W związku z tym wykonali szereg czynności, które w konsekwencji doprowadziły do ustalenia możliwego miejsca przebywania kobiety. Wszystko wskazywało na to, że jest to teren leśny. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania i właśnie tam w lesie zauważyli 48 – letnią kobietę, siedzącą przy drzewie, na którym przewieszony był sznur a kobieta w ręku trzymała pętle. Mundurowi powstrzymali desperatkę. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarzy.

Niespełna kilka godzin po udaremnionej przez policjantów próbie samobójczej, oficer dyżurny płockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań na terenie miasta do drzwi dobija się mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci, pod wskazanym adresem interwencji zauważyli w oknie na trzecim piętrze mężczyznę, który krzyczał, że będzie skakał. Było to trzecie piętro a mężczyzna siedział już na parapecie okna z zamiarem skoczenia. Policjanci natychmiast zareagowali widząc desperata, rozpoczęli negocjacje z młodym mężczyzną. Przekonania i argumenty policjantów trafiły do 20-latka. Mężczyzna zszedł z parapetu okna. Na miejsce mundurowi wezwali pomoc medyczną.

Info: Marta Lewandowska – KMP Płock.