Ogromny sukces muzyków z Płocka

Ogromnym sukcesem zakończył się występ uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku na XIII Festiwalu Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia, który odbył się w Sierpcu.

Trio Perkusyjne z PSM II stopnia w składzie: Barbara Pałka, Maria Ratkowska i Jakub Krawczyk zdobyło nagrodę Grand Prix konkursu, oraz I miejsce w kategorii Szkół Muzycznych II stopnia. III Nagrodę w tej grupie zdobył także duet skrzypcowy Emma & Wiktor w składzie : Emma Moss i Wiktor Mieczykowski. Kolejne Trio Perkusyjne z PSM I stopnia w składzie: Bartosz Jezierski, Karol Jóźwiak i Bartłomiej Koźniewski zdobyło I miejsce w kategorii Szkół Muzycznych I stopnia.

W konkursie wzięło udział 20 zespołów kameralnych z całego kraju. Występy młodych artystów oceniało jury składające się z uznanych autorytetów muzycznych pod przewodnictwem prof. Andrzeja Zielińskiego z Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Organizatorem konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Sierpcu i Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Zespoły do konkursów przygotowali Adam Mieczykowski i Anna Rzymyszkiewicz.

Fot. PSM