W Płocku w oświatę i jej rozwój inwestuje się ogromne pieniądze. To nie tylko doposażanie klas, budowa nowoczesnych kompleksów sportowych, ale także systematycznie modernizowane są bloki żywieniowe. – Są to poważne inwestycje za miliony złotych – mówi prezydent Andrzej Nowakowski.
Zakończono właśnie gruntowną przebudowę bloku żywieniowego w Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Chopina. Blok powinien zacząć w pełni funkcjonować w pierwszych dniach stycznia 2022 roku. Jego modernizacja rozpoczęła się w lipcu. Polegała na kompleksowej wymianie instalacji, wymianie drzwi i ościeżnic, ułożeniu nowej glazury oraz terakoty, malowaniu ścian, zbudowaniu nowych kanałów wentylacyjnych, montażu nowej windy do transportu posiłków na piętro, a także nowego wyposażenia kuchni. Wartość modernizacji wyniosła prawie 1,75 mln zł.
Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku zmodernizowano gruntownie blok żywieniowy w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Krakówka na Radziwiu. Prace zakończyły się w listopadzie ubiegłego roku. Koszt sięgnął prawie 650 tys. zł (mniej niż w przypadku SP nr 21, ale szkolna kuchnia w Radziwiu jest dużo mniejsza niż ta przy ul. Chopina).
Jak zaznacza prezydent Płocka, miasto ma ambitne plany. – W ramach modernizacji bloków żywieniowych w placówkach oświatowych na rok 2022 zamierzamy kompleksowo zmodernizować blok żywieniowy w Szkole Podstawowej nr 16 oraz w SP nr 23 – tłumaczy. – Chcemy też zamówić dokumentację projektowo-kosztorysową modernizacji bloku żywieniowego w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Piaska oraz projekt modernizacji bloku żywieniowego w Miejskim Przedszkolu nr 12 przy ul. Misjonarskiej.
Czytaj także: Prezydent Płocka o projekcie budżetu na 2022 rok: Najwięcej inwestujemy w oświatę
Fot. UMP.