Jak Piknik Europejski to i… Majunia, o czym doskonale wiedzą fani muzyki elektronicznej. Impreza, jak co roku, będzie towarzyszyć świętu Płocka i miast partnerskich. Co ważne, Majunia odbędzie w nowej formule. – Nie zabraknie dobrego klimatu i muzycznych brzmień z najwyższej półki – zapowiada organizator imprezy, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 13 maja od godz. 19:00 przy ul. Jakubowskiego 10. Bilety w cenie 15 złotych dostępne w Bileterii POKiS, w Zachęcie oraz na www.bilety.pokis.pl.
Nowością jest, że tegoroczna edycja odbędzie się na podwórku POKiS, czyli przy ul. Jakubowskiego 10, a nie jak dotychczas na placu Dąbrowskiego. – Po raz pierwszy od 2005 roku przenosimy się na podwórko POKiS, gdzie mamy swoje miejsce, a także fantastyczną salę koncertową – wyjaśniają organizatorzy. Na scenie głównej wystąpią w tym roku Zuchy oraz Masala Soundsystem, którego frontmanem jest Duże Pe. Wieczór uzupełnią dj’e Vidno oraz AkaOne.
Jak to na scenie głównej, czyli będzie ich więcej? – No tak! Zaczynamy o godz. 19:00 na podwórku, gdzie w naszym plenerowym namiocie będzie chwila na rozgrzewkę, chillout, przekąski i zimne napoje. Wszystko to wraz z dobrą muzyką, będziemy serwować do 22:00. Razem z ciszą nocną przenosimy się na doskonale nagłośnioną salę koncertową i do 2:00 potupać nóżką – tłumaczą w POKiS. – W ten sposób zaaranżujemy pokaźny klub muzyczny, który z pewnością przypadnie wszystkim uczestnikom do gustu.
Poznajcie artystów Majuni
Zuchy to kolektyw producencko-didżejski powstały z inicjatywy Zambona, założyciela i właściciela labelu The Very Polish Cut-Outs oraz oficyny Transatlantyk. Drugim ogniwem składu jest DYYU∩E wrocławski producent i dj, który poza solową działalność współtworzył kiedyś Hush Hush Pony czy też Astro Buhloone. Zuchy wśród swoich inspiracji śmiało wyliczają takich tuzów jak Andrew Weatherall, Optimo czy też Dirty Soundsystem, a ich sety djskie to totalny eklektyczny freestyle po zakamarkach tanecznej elektroniki. Zuchy pierwszą odznakę sprawności zdobyły remiksując utwór „Za mało czasu” z repertuaru duetu Fisz Emade Tworzywo, którego winylowa wersja wyprzedała się w jeden dzień.
Masala Soundsystem to międzykulturowy kolektyw z Warszawy, znany z 20 lat działalności oraz ponad 10 albumów i EP. Łączy on tradycyjne instrumenty (sarangi, lira korbowa, ney, duduk, drumla, saz, suka, darbuka, bendir i inne) oraz techniki wokalne (śpiew gardłowy) z Azji, Bliskiego Wschodu i Europy Wschodniej, a także perkusyjne loopy, głęboki bas i społecznie świadomą uliczną poezję. Historia Masala Soundsystem rozpoczęła się w 2002 roku, gdy dziennikarz, pisarz i podróżnik Max Cegielski zebrał grupę przyjaciół aby zagrać imprezę promującą jego książkę „Masala” napisaną w rezultacie podróży przez Indie.
Vidno i AkaOne to duet którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Od lat na scenie muzycznej, nie tylko w Płocku. Rezydenci i promotorzy klubu Dom Muzyki a także członkowie kolektywu Audiobar, imprezy towarzyszącej festiwalowi Audioriver. Vidno to producent i wydawca, szef labelu Vidno Airlines Records.
Wpadajcie po wejściówki, które w cenie 15 złotych czekają w siedzibie POKiS przy ul. Jakubowskiego 10 w Płocku, w Zachęcie i na stronie internetowej bilety.pokis.pl.
Organizatorami Majuni są Urząd Miasta Płocka oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerami są Dom Muzyki, Bar Zachęta oraz Rynex.
Fot. Materiały prasowe organizatora.