Odpowie za zniszczenie mienia

Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Taka kara, przewidziana za zniszczenie mienia, grozi mężczyźnie, który pociął baner reklamowy.

 

 

 

W czwartek około 21.00 w jednym z usługowych lokali przy ulicy Kwiatka nieznany mężczyzna pociął nożem baner reklamowy. Obsługa próbowała interweniować, lecz sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.
Gdy na miejscu pojawiła się powiadomiona o zajściu policja, natychmiast rozpoczęła poszukiwania sprawcy. Na początek policjanci sprawdzili dokładnie teren sąsiadujący z lokalem. Przeszukiwanie okolicy przyniosło spodziewany efekt. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zatrzymali mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Obsługa lokalu rozpoznała w nim sprawcę uszkodzenia bajeru.
Zatrzymany mężczyzna to 43-latek z Płocka, który w chwili zatrzymania miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany.
– Za uszkodzenie mienia w kodeksie karnym przewidziana jest kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji.