Oddaj elektrośmieci, weź talon na pomoce dla szkoły

Na parkingach w pobliżu marketów Kaufland (ul. Gałczyńskiego 11) i Auchan (Wyszogrodzka 140)  w sobotę 29 marca w godzinach 9.00-14.00 będzie można pozbyć się elektrośmieci.

Płock jest jednym z miast uczestniczących w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Oddanie zużytego sprzętu elektronicznego to jednocześnie okazja do wsparcia dla jednej z płockich szkół. Każdy, kto w najbliższą sobotę zdecyduje się na oddanie swoich elektrośmieci w jednym z dwóch przeznaczonych do tego punktów, otrzyma kupony Funduszu Oświatowego. Szkoły, które zgłosiły się do udziału w programie, zbierają przekazywane im kupony. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów mogą wymieniać kupony na tablice multimedialne, sprzęt sportowy, wyposażenie sal, książki i inne atrakcyjne pomoce dydaktyczne.
– Prawidłowe oddanie elektrośmieci jest korzystne nie tylko dla społeczności szkolnej, lecz także dla środowiska naturalnego, ludzi i zwierząt – podkreślają organizatorzy akcji. Zużyty sprzęt elektroniczny i elektrotechniczny pozostawiony na łonie przyrody, zanieczyszcza Ziemię.