– Zapadła decyzja o uruchomieniu Strefy Płatnego Parkowania. Rada Miasta, która zdecydowała o jej wprowadzeniu, dała na to Urzędowi Miasta czas do końca roku – informuje Hubert Woźniak, z biura prasowego ratusza.
Komunikacja Miejska – operator SPP – zakończyła montaż parkomatów i w środę, 19 października, zakończyła także ich odbiór techniczny. Zarówno urządzenia, jak i cały system je obsługujący jest przetestowany, sprawny i gotowy do działania. Wstępnie Strefa Płatnego Parkowania miała zostać uruchomiona w poniedziałek – 24 października. – Uznaliśmy jednak, że potrzebujemy jeszcze kilku dni na przygotowanie płocczan do pierwszego dnia życia Strefy Płatnego Parkowania – dodaje.
Warto dodać, że miasto Płock jest jednym z ostatnich miast w kraju, która takiej Strefy nie posiadała. Opłaty w SPP inkasenci Komunikacji Miejskiej zaczną pobierać od środy 26 października. W poniedziałek, 24 października, i wtorek 25 października, każdy parkujący w granicach SPP znajdzie za wycieraczką szyby swojego auta informację o dacie rozpoczęcia poboru opłat oraz instrukcję obsługi parkomatu.
Wszystkie dotychczas ustalone zasady funkcjonowania SPP – jak m.in. godziny i tabela opłat – pozostają bez zmian.
Biuro SSP funkcjonuje przy ul. Kolegialnej 3. SPP w naszym mieście objęta została znakami drogowymi „strefa ograniczonego parkowania”. Oznaczają one, że samochód można zaparkować wyłącznie na wyznaczonym miejscu, parkingu.
Przypomnimy, że strefa płatnego parkowania działała już w Płocku w latach 90. ubiegłego stulecia. Swoim zasięgiem obejmowała Stare Miasto i centrum do ul. Królewieckiej oraz Nowego Rynku. Opłaty pobierali inkasenci. Została zniesiona przed wyborami samorządowymi w 2002 roku. Zatem pomysł jej przywrócenia, nie jest nowatorski. Co więcej, jeżeli strefa się „nie sprawdzi” przez rok jej obowiązywania, wtedy pod uwagę będzie brany fakt o jej likwidacji.