Obfite opady śniegu. Trudne warunki na ulicach Płocka i drogach powiatu płockiego. Policja apeluje!

Obfite opady śniegu w Płocku oraz powiecie płockim spowodowały, że warunki panujące na drogach, utrudniają jazdę. Asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku apeluje o zachowanie ostrożności.

– Ruch pojazdów w całym mieście jest w tej chwili utrudniony z uwagi na warunki pogodowe. Apelujemy o cierpliwość i dostosowanie prędkości do panujących obecnie warunków na drodze – informuje policjantka. Dodaje, że na ul. Grabówka pojazd ciężarowy nie może podjechać pod górę. Nie ma możliwości ominięcia go i tworzą się korki.

Do godziny 15.00 na ulicach Płocka doszło aż do 11 kolizji.

To nie koniec złych informacji…

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed gołoledzią i oblodzeniem, które przewidywane jest w nocy z 3 na 4 lutego na terenie powiatu płockiego i miasta Płocka. Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

“Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. zjawisko jest prognozowane w godzinach nocnych i porannych w sobotę 4 lutego. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.