Nowy parking przy cmentarzu komunalnym

Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które odwiedzają swoich bliskich na cmentarzu komunalnym w Płocku. Przybyło tam nowych miejsc parkingowych.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się na nowym parkingu przy cmentarzu komunalnym w Płocku, przy ulicy Bielskiej, prezydent Płocka wraz ze swoim zastępcą Jackiem Terebusem, przybliżyli dziennikarzom szczegóły inwestycji. – Na dzień dzisiejszy przygotowane są tu 92 miejsca parkingowe. Docelowo w perspektywie najbliższych dwóch lat będzie tych miejsc 350 – tłumaczył Andrzej Nowakowski.

Cmentarz komunalny ma powierzchnię 19 hektarów. W tej chwili trwają prace nad powiększeniem obszaru nekropolii o 6 hektarów, na której znajdzie się miejsce dla 4600 kwater. Oprócz tego przy cmentarzu powstanie parking o powierzchni 4 hektarów. Ale to nie koniec inwestycji. Oprócz miejsc na grobowce pobudowana także cała infrastruktura cmentarna, w której skład wejdą alejki, drogi wewnętrzne oraz oświetlenie. W planach jest także budowa kolumbarium, które pomieści 700 urn. W tym roku, jak zapowiadają włodarze miasta, zrealizowany zostanie pierwszy etap prac czyli parking, na którym swobodnie zmieszczą się 92 auta.

Parking do dyspozycji będzie już na najbliższe święto, Wszystkich Świętych. A wjechać będzie można na niego od ulicy Bielskiej, drogą wykonaną z destruktu asfaltowego. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które odwiedzają swoich najbliższych na największej płockiej nekropolii. – Całość inwestycji to koszt na ponad milion złotych. Ale prace mają zakres dwuetapowy, wcześniej miasto zainwestowało półtora miliona na prace przygotowawcze pod rozbudowę cmentarza – poinformował nas wiceprezydent Jacek Terebus.

Informacyjnie tylko dodamy, że nowy parking mieści się pomiędzy cmentarzem komunalnym a Jędrzejewem. Jadąc od Płocka należy zjechać na światłach przy cmentarzu i ten wjazd prowadzi prosto na nowe miejsca parkingowe.

LR.