Nowe życie płockich bulwarów wiślanych. Największa atrakcja na otwarciu… [FOTO]

W niedzielne popołudnie mnóstwo płocczan skorzystało z zaproszenia płockiego ratusza na oficjalne otwarcie bulwarów wiślanych. Atrakcji nie zabrakło, chociaż wydaje się, że największą jednak były nowości, dzięki którym ta część miasta zyskała zupełnie nowe życie.

Jednym zdaniem – bulwary wiślane zmieniły się wręcz nie do poznania! Wystarczyłoby w zasadzie powiedzieć, że zagospodarowanie nabrzeża wiślanego w Płocku, zostało nominowane w prestiżowym konkursie TOP Inwestycje 2019 roku. Co więcej w tej chwili jest na pierwszym miejscu z nominowanych 25 inwestycji. Jeżeli byliście no odnowionych bulwarach i podobały się wam, nadal możecie zagłosować, wchodząc na TOP Inwestycje.

Przypomnijmy. Przebudowany został odcinek bulwarów od siedziby klubu Morka do mostu im. Legionów Piłsudskiego. Wyremontowana została całkowicie ul. Rybaki, która prowadzi obecnie przy skarpie. Nabrzeże zyskało nową nawierzchnię, chodniki, zatoki samochodowe i parkingi. Powstała też ścieżka rowerowa, a wzdłuż Wisły można spacerować po pięknej promenadzie, która ciągnie się od mostu do nowego portu.

Wzdłuż promenady z kolei stanęły wygodne ławki, stojaki na rowery, oświetlenie, budynek socjalny z ogólnodostępną toaletą. Jest też  plac zabaw oraz skwer. Warto dodać, że podczas projektowania pomyślano o płockich fanach biegania. Powstała bowiem ścieżka biegowa o długości 4 kilometrów, a to zupełna nowość w Płocku.

Niedzielna impreza okazała się na otwarcie strzałem w 10! Na mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji i zdrowy poczęstunek. Odrestaurowane bulwary na pewno będą przyciągały swoim nowym wyglądem tłumy płocczan i turystów.

Fot. Jacek i Bartek Łukaszewscy.