Nowe życie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38. Wkrótce zakończenie prac [FOTO]

– Finalizujemy renowację zabytkowej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38. Łącznie będzie tu 30 mieszkań, które zostaną przeznaczone na Mieszkania na start – czytamy na Facebooku w poście prezydenta Andrzeja Nowakowskiego. Zatem jest nadzieja, że na wiosnę kolejne rodziny będą cieszyły się swoim własnym kątem i to jakim…

Przypomnijmy. Renowacja zabytkowej kamienicy ruszyła w sierpniu 2016 roku. We wrześniu tego samego roku adres Sienkiewicza 38 „zasłynął” tym, że na terenie budowy zawaliła się oficyna remontowanego obiektu. Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej po katastrofie zmienił wykonawcę. Prace ruszyły pełną parą. Stan obiektu był opłakany. Do remontu było wszystko. Kamienicę trzeba było odrestaurować od podstaw.

Zakres robót był ogromny. Począwszy od robót konstrukcyjnych, czyli wzmocnienia fundamentów, ścian konstrukcyjnych, wymianę stropów, wymianę więźb dachowych i pokrycia dachowego poprzez roboty wykończeniowe zewnętrzne, czyli remont konserwatorski elewacji, renowację elementów stalowych attyk i balustrad balkonowych, aż po wykonanie nowej stolarki okiennej i drzwiowej i bramy we froncie budynku. Przeprowadzono również roboty wykończeniowe wewnętrzne. Trzeba przyznać, że kamienica po remoncie wygląda okazale. A jak zyska nowe, zagospodarowane podwórko, to w ścisłym centrum miasta będzie to naprawdę perełka.

Prace przy remontowanej kamienicy mają zakończyć się pod koniec marca. Koszt renowacji wyniósł 12 mln zł z czego połowa to bezzwrotne wsparcie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Fot. UMP.