Niezwykłe widowisko niebawem w Płocku

plakat-Queen2014---PLOCK

Queen symfonicznie” to dwugodzinny spektakl, podczas którego zaprezentowane. zostaną najwspanialsze kompozycje grupy Queen w wykonywaniu orkiestry Alla Vienna i dwudziestoosobowego chóru Vivid Singers. Towarzyszący im śpiewający aktor wciela się w rolę Freddiego Mercury’ego.

W niedzielę, 26 października o 19.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej przy ulicy Kolegialnej 23 będzie można obejrzeć i posłuchać koncertu „Queen Symfonicznie” w wykonaniu orkiestry Alla Vienna, chóru Vivid Singers i śpiewającego aktora w roli Freddiego Mercury. To absolutnie niepowtarzalny projekt łączący symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen, rockowy potencjał salonowej orkiestry i majestatyczny dwudziestoosobowy chór.

Premiera widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia odbyła się 30 listopada 2011 roku i została nagrodzona owacją na stojąco przez ponad tysiącosobową publiczność. Gorące przyjęcie zachęciło muzyków do wyruszenia w trasę obejmującą kolejne polskie miasta. Do tej pory Queen Symfonicznie prezentowano trzydziestokrotnie, między innymi w Białymstoku, Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Lublinie i w Krakowie. Zawsze przy widowni zapełnionej do ostatniego miejsca.

Płocki koncert podzielony jest na dwie części. W pierwszej, klasycznej części pojawią się utwory o rozmaitej stylistyce, będące swego rodzaju przekrojem całej działalności Queen – począwszy od płyt nagrywanych w latach 70. XX wieku, kończąc na nagranym w 1995 roku „Let Me Live”. Premierowe opracowania stworzone zostały przez Jana Niedźwiedzkiego, lidera Alla Vienna, który ntra co dzień związany jest jako kontrabasista z Filharmonią Łódzką.

Część druga to show w stylu zespołu Queen. Tym razem największe hity formacji zaprezentowane będą w typowo rockowych aranżacjach z gitarą basową, która pojawi się w miejsce kontrabasu. Najbardziej spektakularne będzie pełne wykonanie na żywo „Bohemian Rhapsody”. Później zaś na scenie pojawi się aktor łódzkiego Teatru im. S. Jaracza Mariusz Ostrowski, który jako Freddie Mercury zaśpiewa „We Will Rock You”, „We Are The Champions” oraz „I Want To Break Free”.

W programie koncertu jest również słynna „Barcelona” nagrana przez Freddiego Mercury’ego wraz z hiszpańską divą opery Monserat Caballe z okazji Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

SONY DSC