Nietypowy maraton pływacki na Sobótce

Po raz pierwszy na płockiej Sobótce rywalizować będą pływacy-maratończycy. Impreza będzie bardzo nietypowa, bo po każdej 500-metrowej pętli w wodzie uczestników rywalizacji czeka 50 metrów na suchym lądzie.

„Maraton Pływacki Dookoła Sobótki” rozgrywany będzie na trzech dystansach. Dziewczęta i chłopcy między 16. a 19. rokiem życia, kobiety, które ukończyły 35 lat oraz mężczyźni powyżej 50. roku życia będą mieli do przepłynięcia 1,5 kilometra, czyli trzy rundy. Panowie między 20. a 34. rokiem życia rywalizować będą w głównym wyścigu, którego dystans wynosi 3 kilometry (sześć rund). Kobiety w wieku 20-34 lata i mężczyźni w kategorii 35-49 lata będą mieli do pokonania 2 kilometry (cztery rundy).
Zawody odbywać się będą w nietypowej dla startujących, ale bardzo atrakcyjnej dla kibiców formule. Po każdej 500-metrowej pętli poprowadzonej na wysokości kąpieliska miejskiego zawodnicy będą musieli pokonać 50-metrowy odcinek po plaży, po którym ponownie wskakiwać będą do wody. Kibice dzięki temu będą mieli okazję do obserwowania na bieżąco stanu rywalizacji.
Elektroniczne zapisy chętnych prowadzi Miejski Zespół Obiektów Sportowych. Opłatę startową w wysokości 20 złotych pobiera WOPR Płock. Zaplanowana na niedzielę, 17 sierpnia impreza rozpocznie się o 9.00.