Niesłuchowski: Chcemy, aby płocczanie chcieli grać w plażówkę

Drużyna piłki ręcznej plażowej BHT Auto Forum Petra Płock jedzie rozpędzona niczym bolid Formuły 1. Od grupki znajomych do profesjonalnej drużyny sportowej i zdobycia pucharu Polski. Nowy herb, stroje, sponsorzy i ambitne plany na 2014 rok.

– Mamy bardzo korzystne warunki i wszystko ułożyło się po naszej myśli – mówi prezes BHT Artur Niesłuchowski. – Mamy wsparcie sponsorów i Urzędu Miasta. Chcemy stawiać sobie wysokie cele. Na ten sezon będą nimi miejsca 1-3 mistrzostw Polski, no i oczywiście obrona pucharu kraju. Do tego kilka turniejów poza granicami Polski.

Jednak plany zdobywania punktów i trofeów to nie wszystko o co chcą powalczyć nasi plażowicze w nadchodzącym roku. Co jeszcze? – Chcemy propagować dyscyplinę jaką jest piłka ręczna plażowa – kontynuuje Niesłuchowski. – Planujemy zorganizować profesjonalny, dobrze obsadzony turniej, ale to nie wszystko. Chcemy, aby w lato boisko na Sobótce żyło, aby jak najwięcej płocczan chciało się bawić w tą właśnie dyscyplinę sportu.

Czy konkurencja w postaci nowego zespołu zostałaby przez Petrę źle przyjęta? – Wręcz przeciwnie! – dodaje prezes BHT. – Chcemy, aby jak najwięcej osób zaczęło grać w plażówkę. Na pewno służylibyśmy radami i pomocą jeśli chodzi o wyjazdy na turnieje. Myślimy również nad tym, aby zorganizować zajęcia dla dzieci ze szkoły podstawowej, aby zobaczyły jak to wygląda. Nad stworzeniem drużyny myślą również nasze piłkarki ręczne i juniorzy Wisły. Mamy nadzieję, że to wypali.