Nie żyje 32-latek, który stracił przytomność w trakcie interwencji płockiej policji [AKTUALIZACJA]

– Nie żyje 32-latek, którego w nocy zatrzymała policja – poinformował Dziennik Płocki, mieszkaniec Płocka. Tragiczne zdarzenie potwierdza asp. Krystyna Kowalska, z Komendy Miejskiej Policji w Płocku, zastrzegając jednocześnie, że wszelkich informacji udziela w tej sprawie prokuratura.

– W nocy 12 grudnia do Komendy Miejskiej Płockiej w Policji o godz. 2:25 wpłynęło zgłoszenie o agresywnym zachowaniu mężczyzny, który dobijał się do drzwi mieszkania, w którym mieszkała była partnerka 32-latka – mówi Marcin Policiewicz, zastępca prokuratora rejonowego w Płocku. – W trakcie interwencji mężczyzna stracił przytomność i został przewieziony do szpitala, w którym zmarł.

– Zwłoki mężczyzny zabezpieczono w prosektorium do przeprowadzenia sekcji zwłok. W tej chwili trwają dalsze ustalenia w sprawie. Płocka Prokuratura czeka na ustalenia Biura Spraw Wewnętrznych Policji – podkreśla Policiewicz.

– Na tę chwilę nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć – mówi Dziennikowi Płockiemu zastępca prokuratura rejonowego w Płocku. Zapewnia jednocześnie, że w sprawie zostanie wydany komunikat.

AKTUALIZACJA

Policja wyjaśnia przebieg poniedziałkowej interwencji, którą zgłosiła kobieta zaniepokojona agresywnym zachowaniem mężczyzny. Nagrania oraz wszystkie materiały dotyczące tej sprawy przekazane zostały do Prokuratury Rejonowej w Płocku.

W poniedziałek, o godzinie 2.25 dyżurny płockiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego mężczyzny, który jest pod działaniem alkoholu i dobija się do mieszkania byłej partnerki. Policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie reagował na wydawane polecenia. W trakcie czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim susz roślinny i kryształki. W związku z podejrzeniem, że posiadanie tych substancji może być zabronione, podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzny, który cały czas nie reagował na polecenia. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć siły fizycznej oraz kajdanek. W trakcie interwencji mężczyzna stracił przytomność. Policjanci natychmiast wezwali karetkę, a do czasu jej przyjazdu udzielali pomocy. Po ustabilizowaniu jego stanu, przewieziony został do szpitala, gdzie o godz. 5.25 zmarł. Ciało mężczyzny zabezpieczono w prosektorium, celem wykonania sekcji zwłok.

Całość interwencji została zarejestrowana przez kamery nasobne policjantów. Nagrania oraz wszystkie materiały dotyczące tej interwencji zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Płocku, która prowadzi postępowanie w tej sprawie.