Nie wygrali. Ale nie zawiedli

Dwóch Włochów, Portugalczyk, Serb i Libańczyk – to obcokrajowcy występujący Sūduvie Mariampol, z którą Wisła zmierzyła się w sobotę, 12 lipca w meczu kontrolnym. Litwini wygrali 3:1.

Litewska ekstraklasa gra (jak większość lig byłego Związku Radzieckiego) systemem wiosna-jesień. Po pierwszej części rozgrywek Futbolo Klubas Sūduva Mariampol zajmuje trzecie miejsce i ma realne szanse na walkę o miejsce gwarantujące grę w europejskich pucharach.
Rywal Wisły był więc tym razem zdecydowanie mocniejszy, a w dodatku znajduje się na zupełnie innym etapie przygotowań. A jednak trener Marcin Kaczmarek nie miał powodów do narzekań.
W pierwszej połowie nieznaczną przewagę miała Wisła i to płocczanie otworzyli wynik. Swojego premierowego gola zdobył Dimitar Iliev. Niestety, rywale wyrównali niespełna kwadrans później, a po zmianie stron to oni nadawali ton boiskowym wydarzeniom, zdobywając jeszcze dwa gole.
Łukasz Kacprzycki, który oczekiwał na konsultację lekarską po sparingu z Widzewem, ma mocno zbity mięsień dwugłowy uda, co oznacza, że może nie pojawić się na zgrupowaniu w Grodzisku Wlkp. Pojawił się tam (o czym pisaliśmy już wcześniej) środkowy pomocnik Lechii Gdańsk Wojciech Zyska oraz jeszcze jeden młodzieżowiec, którego dane na razie pozostają tajemnicą.

Wisła Płock – Sūduva Mariampol 1:3 (1:1)
Bramki: Iliev (26.) dla Wisły oraz Russo (38.), Kdouh (70.) i Baranovskij (90.) dla Suduvy
Wisła: Kiełpin (46. Szczepankiewicz) – Stefańczyk (46. Hiszpański), Magdoń (46. Sielewski), Kostrzewa (46. Radić), Hempel (46. zawodnik testowany) – Góralski (75. Zyska), Zyska (46. Wlazło) – Janus (46. Jabłoński), Dimitar (46. Filiuzp ), Kaczmarek (75. Janus) – Ruszkul (46. Krzywicki)
Sūduva: Bartkus – Činikas, Grigaravičius, Bagdanavičius, Radzinevičius – Chvedukas, Vaskela, Snapkauskas, Russo – Šoblinskas, Uggè oraz (po 60. minucie): Kiselevskis, Kdouh, Karadokas, Puzara, Baranovskij