Nie wpadł w panikę, lecz od razu zaczął działać. 12-letni Mikołaj zasługuje na duże brawa!

Niezwykłym opanowaniem wykazał się 12-letni Mikołaj, uczeń szkoły podstawowej w Sikorzu. Chłopiec nie wpadł w panikę, kiedy jego mama nagle straciła przytomność. Dyrekcja szkoły oraz Komenda Miejska Policji w Płocku uhonorowali młodego bohatera.

– W kwietniu tego roku uczeń podstawówki w Sikorzu przebywał sam pod opieką mamy, która nagle straciła przytomność. Chłopiec nie wpadł w panikę, lecz od razu zaczął działać. Zadzwonił pod numer alarmowy, a następnie krok po kroku postępował z instrukcjami operatora – relacjonuje Monika Jakubowska, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Policjantka podkreśla, że sytuacja była bardzo stresująca, a pomimo to nastolatek potrafił podać wszystkie potrzebne informacje i zapewnić pomoc mamie do czasu przyjazdu pogotowia. – Dyrekcja szkoły zorganizowała uroczysty apel dla wszystkich uczniów, na którym przypomniano numer alarmowy i postępowanie podczas udzielania pierwszej pomocy – tłumaczy rzeczniczka. Postawę ucznia można podawać, jako przykład godny naśladowania.

Od płockich policjantów Mikołaj otrzymał dyplom “Małego Bohatera” oraz upominek. Jakubowska podkreśla, że bardzo ważna jest znajomość numeru alarmowego – 112 oraz opanowanie i spokój podczas udzielania pomocy.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku.