Nie ma startu bez medalu

Dwa medale złote i trzy srebrne – to tegoroczny dorobek piłkarzy ręcznych z Płocka. Do tego należałoby doliczyć jeszcze dwa złota młodych szczypiornistów plażowych.

Takim dorobkiem nie może w tym roku pochwalić się żadne polskie miasto. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli zawodnicy startujący w dwóch najstarszych kategoriach wiekowych – seniorzy (w finale PGNiG Superligi ulegliVive Targom Kielce) oraz juniorzy. Po złoto sięgnęli juniorzy młodsi, a ich tropem poszli również zawodnicy startujący w Pucharze Polski Dzieci (impreza rangi Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej).
Złote medale wywalczyli także „plażowicze” startujący w kategoriach juniorów i juniorów młodszych. Co ciekawe, w obu zespołach startowali gracze, którzy wcześniej sięgali po medale w halowym hadballu.
Jako ostatni do walce o medale stanęli uczniowie SP 21, którzy jako triumfatorzy Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Trzydniowa impreza o randze Mistrzostw Polski Szkół odbywała się w tym roku w Głuchołazach.
Turniej, w którym wzięło udział 12 najlepszych w Polsce zespołów składających się z zawodników rocznika 2001 lub młodszych, był bardzo trudny i wyczerpujący. Płocczanie przez pierwszą fazę zawodów przeszli jednak jak burza, awansując do finału. W meczu o tytuł mistrzowski podopieczni trenera Łukasza Świątka musieli uznać wyższość Legnicy, przegrywając 21:22. Damian Zoń z SP 21 Płock został uznany za najlepszego bramkarza turnieju.
Płocczanie, którzy wcześniej jako MUKS 21 zajęli czwarte miejsce w Pucharze Polski Dzieci, w Głuchołazach występowali w składzie: Maciej Synowiec, Filip Witkowski, Dorian Lemanowicz, Krystian Nowak, Bartosz Chrobociński, Maciej Uchwał, Sebastian Lewandowski, Kacper Kulpiński, Jakub Laskowski, Mateusz Bogucki, Olaf Zagroba, Konrad Kosiński, Jakub Grzanowski, Antoni Górecki, Szymon Tarnicki, Jakub Goleniewski i Damian Zoń.