Najpiękniejszy prezent pod choinkę dla kibiców od Orlen Wisły Płock. Wspaniała wygrana!

W środę – 20 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Nafciarze sprawili swoim kibicom najpiękniejszy prezent – wygraną z Industrią Kielce – 29:28. Dzięki triumfowi podopieczni trenera Xaviego Sabate obejmują pozycję lidera w tabeli ORLEN Superligi, na której kończą rok z kompletem 51 punktów.

I połowa

Wynik meczu 11. kolejki otworzyli gospodarze po bramce Szymona Sićko. Wkrótce po tym padło pierwsze trafienie płocczan, a jego autorem był Miha Zarabec. Następnie płockiego bramkarza pokonał Alex Dujshebaev, na co celnym rzutem z koła odpowiedział Dawid Dawydzik. Chwilę później po obronie Marcela Jastrzębskiego na jednopunktowe prowadzenie Nafciarzy wyprowadził Tomas Piroch. W kolejnej akcji piłkę w płockiej siatce umieścił Artsem Karalek, po czym goście popełnili faul ofensywny.

W 6. minucie spotkania sędziowie podyktowali rzut karny dla płocczan, którego nie wykorzystał Tin Lucin. Następnie karę 2 minut otrzymał Dylan Nahi, jednak mimo gry w osłabieniu kielczanie pokonali niebiesko-biało-niebieską ofensywę. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Dawid Dawydzik, a arbitrzy odesłali na ławkę kar Tomasza Gębalę. W kolejnej akcji wykluczony z gry został Lovro Mihić, po czym w bramce Nafciarzy skuteczną interwencję zaliczył Marcel Jastrzębski. W 10. minucie karę dwóch minut otrzymali Michał Olejniczak oraz Tomas Piroch, a z linii 7. metra Andreasa Wolffa pokonał Przemysław Krajewski.

W następnej akcji bramkę dla kielczan zdobył Szymon Sićko, na co szybko i skutecznie odpowiedział Tin Lucin. Chwilę później czerwoną kartkę ujrzał Abel Serdio, po czym jedynie obramowanie obił Artsem Karalek. W 12. minucie wykluczony z gry został Gonzalo Perez Arce, a na listę strzelców wpisał się Benoit Kounkoud. W kolejnym ataku z dystansu trafiał Tin Lucin, po czym gola ze skrzydła dołożył Haukur Thrastarson.

Następnie dla Wiślaków punktował Tomas Piroch, a po tym z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego nie pokonał Haukur Thrastarson. Chwilę później dystans do Industrii do dwóch bramek ze skrzydła powiększył Przemysław Krajewski, po czym celny strzał oddał Dylan Nahi. Wkrótce po tym gola zdobywał Tin Lucin, a podyktowany rzut karny wykorzystał Szymon Sićko.

W 23. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Miha Zarabec wykluczając przy tym z gry Artsema Karaleka. W kolejnej akcji ze skrzydła nie mylił się Arkadiusz Moryto, po czym rzut Michała Daszka obronił Andreas Wolff, jednakże mimo tego kielczanie nie doprowadzili do wyrównania. Następnie karę dwóch minut otrzymał Artsem Karalek, a z linii 7. metra swoją szansę wykorzystał Przemysław Krajewski. Po skutecznej interwencji Marcela Jastrzębskiego, po celnym strzale na pustą bramkę płocczanie wyszli na 3-bramkowe prowadzenie.

Chwilę później po nieudanym ataku Industrii płocczanie po rzucie Mihy Zarabeca zwiększyli dystans do gospodarzy już do 4 punktów. W kolejnej akcji ponad 6-minutową niemoc kielczan przełamał Alex Dujshebaev. Na około 15 sekund przed końcem o czas poprosił trener gości – Xavi Sabate. Po wznowieniu wynik pierwszej połowy po celnym rzucie na 15:11 dla Niebiesko-biało-niebieskich ustanowił Tin Lucin.

II połowa

W drugiej części spotkania jako pierwszy trafiał Miha Zarabec, na co wkrótce odpowiedział Alex Dujshebaev. W 34. minucie meczu czerwoną kartkę ujrzał Artsem Karalek, co skrzętnie wykorzystał ze skrzydła Lovro Mihić. Następnie wykluczony z gry został Mirsad Terzić, po czym na listę strzelców po raz drugi z rzędu wpisał się Alex Dujshebaev. W kolejnej akcji płocczanie stracili piłkę, a celny rzut do pustej bramki oddał Igor Karacić. Chwilę później dla Wiślaków punktował Gergo Fazekas, po czym gola zdobywał Igor Karacić. Wkrótce po tym trafienie z koła dołożył Dawid Dawydzik, a po skutecznej interwencji Marcela Jastrzębskiego piłkę w kieleckiej bramce umieścił Lovro Mihić.

W 40. minucie płockiego bramkarza pokonał Alex Dujshebaev, na co szybko i skutecznie odpowiedział Miha Zarabec wykluczając przy tym Tomasza Gębalę. Mimo gry w osłabieniu padł gol autorstwa Igora Karacicia, po czym z koła celny rzut oddał Dawid Dawydzik. Następnie po pudle kielczan swoją szansę w ataku wykorzystał Lovro Mihić, po czym ponownie trafiał Igor Karacić. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, a dla kielczan to samo uczynił Alex Dujshebaev.

Po błędzie kroków gości dystans do płocczan zmniejszył Arkadiusz Moryto. W 48. minucie spotkania wykluczony z gry został Lovro Mihić, jednakże mimo tego Industria nie przełamała Niebiesko-biało-niebieskiej defensywy. Chwilę później podyktowany przez sędziów rzut karny przestrzelił Przemysław Krajewski, a swoją szansę w ofensywie wykorzystał Benoit Kounkoud. Następnie dla Wiślaków trafiał Tin Lucin, po czym czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Tomas Piroch.

W 50. minucie meczu czerwoną kartkę ujrzał również Tomasz Gębala. Wkrótce po tym o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu jego podopieczni nie wykorzystali swojej szansy w ataku, natomiast dystans do płocczan zmniejszył Michał Olejniczak. Następnie na listę strzelców wpisał się Gergo Fazekas, po czym czas wziął trener gospodarzy – Talant Dujshebaev. Po przerwie bramkę z koła zdobył Nicolas Tournat, a po nieudanej akcji gości to samo uczynił Dylan Nahi. Na 4 minuty przed końcem wykluczony z gry został Miha Zarabec, a wśród kielczan na ławkę kar odesłany został Daniel Dujshebaev i podyktowany rzut karny wykorzystał Tin Lucin. Chwilę później dla Industrii dwukrotnie punktował Michał Olejniczak, po czym Miłosza Wałacha pokonał Lovro Mihić.

W kolejnej akcji gola zdobywał Daniel Nahi, a wkrótce po tym czas wziął szkoleniowiec Nafciarzy – Xavi Sabate. Po wznowieniu płocczanie zgubili spotkanie, a do remisu doprowadził Dylan Nahi. Następnie karę dwóch minut otrzymał Michał Olejniczak, po czym wynik na korzyść Wiślaków w ostatniej akcji meczu rozstrzygnął Michał Daszek – 29:28.

Industria Kielce 28:29 (11:15) ORLEN Wisła Płock

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski – Daszek 1, Zarabec 5, Lucin 7, Piroch 2, Serdio, Fazekas 3, Krajewski 3, Mihić 4, Terzić, Dawydzik 4, Mindegia, Samoila.

Industria Kielce: Wolff, Wałach – Dujshebaev 6, Nahi 4, Karacić 4, Sićko 4, Olejniczak 3, Moryto 2, Kounkoud 2, Karalek 1, Thrastarson 1, Tournat 1, Gębala, D. Dujshebaev.

Industria Kielce (20 min kar) : ORLEN Wisła Płock (18 min kar)

Źródło i fot: SPR Wisła Płock