Najlepszy polski hip-hop już za kilka dni na płockiej plaży. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Artyści, mapa, bilety…

Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards coraz bliżej. Najważniejsze hip-hopowe wydarzenie w kraju odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Do Płocka zawitają największe gwiazdy sceny, dobrze rokujący raperzy i publiczność z całej Polski. Znane są już najważniejsze szczegóły trzydniowego festiwalu.

Początek wakacji, lato w pełni, klimatyczna plaża, wyjątkowi ludzie oraz niepowtarzalna atmosfera przepełniona hip-hopem w najlepszym wydaniu. Tak można w skrócie określić Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca. W tym czasie Płock znów stanie się hip-hopową stolicą Polski.

Najlepszy polski hip-hop w jednym miejscu

W ciągu trzech festiwalowych dni na kilku scenach na płockiej plaży wystąpi blisko setka artystów. Podczas Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards zagrają m.in.: Sokół i Pono, Pezet, Oki, Bedoes 2115, Malik Montana, White 2115, Gibbs, Kuban, Tede, Smolasty, Kukon, Kizo, ReTo, Białas, Jan-rapowanie, Peja, Paktofonika, Paluch, Kaz Bałagane, Szpaku, O.S.T.R., Włodi, Wzgórze Ya-Pa 3, Polska Wersja, Gedz, Kabe, Molesta Ewenement i wielu innych.

To tylko część z najbardziej znanych artystów. Warto zaznaczyć, że hip-hopowy festiwal, który odbywa się w Płocku od zawsze słynął z promocji młodych talentów. Nie inaczej będzie tym razem. Na scenach, które staną na plaży, zagrają raperzy i zespoły, przed którymi droga do wielkiej kariery być może zacznie się właśnie w grodzie nad Wisłą. Przed publicznością zaprezentują się m.in. Ćpaj Stajl, Waima, Yung Adisz, Córy i Asster.

Dodatkowo festiwalowicze mogą liczyć na wyjątkowe, czasami nietypowe występy. Swoje koncerty zagrają m.in. kolektywy WCK i Spółka ZOO, a Bisz, Te-Tris, VNM, Zeus i BonSoul zjawią się na jednej scenie z projektem Rap Stage Tour. Specjalny koncert kończący trasę Ogrody przygotował Kukon, natomiast Sokół z Pono zagrają swój jubileuszowy koncert z okazji powstania składu TPWC. To tylko część atrakcji, pełna lista artystów znajduje się na stronie Polish Hip-Hop Festival

Najlepsi zgarną nagrody. Do rozdania 18 statuetek

Po dziesięciu latach od zapoczątkowania festiwalu podczas tegorocznej edycji następuje fuzja dwóch imprez, które odbędą się pod jednym szyldem – Lech Polish Hip-Hop Festival & Music Awards. Jest to efekt wieloletniej pracy i połączenie najlepszych cech dwóch wydarzeń, co jest synonimem najwyższej jakości, pasji i zaangażowania w promocję hip-hopowej kultury w kraju.

W internetowym głosowaniu oddano ponad 411 tys. głosów. Gremium oraz internauci przez cztery tygodnie wybierali swoich faworytów z grona 90 nominowanych. Kto zostanie zwycięzcą? Odpowiedź już 6 lipca.

Festiwal w nowym wymiarze

Każda edycja festiwalu przynosi wiele nowości. Zmodernizowane zostaną wszystkie sceny oraz strefy: merchandise, relaksu, foodtrucków oraz aktywności. Dla uczestników przygotowany został również ogromny namiot Snipes Stage o powierzchni blisko 4000 m kw. Będzie to największa konstrukcja, jaka stanęła do tej pory na płockiej plaży. Rozmach i ogrom przedsięwzięcia można zobaczyć na festiwalowej mapie.

Wejściówki i karnety można zakupić na platformach Biletomat, eBilet i Going. Kupno biletów będzie możliwie także na miejscu, w Płocku, w kasie zlokalizowanej na Starym Rynku.

Partnerem tytularnym imprezy ponownie jest marka Lech Kompanii Piwowarskiej. Mając na uwadze to, jak ważni są partnerzy i jak wielowymiarowo takie partnerstwa wpływają na wydarzenie, współpraca pomiędzy brandami została jeszcze bardziej zacieśniona.

– Jesteśmy przekonani, że dni 6-8 lipca 2023 roku będą najgorętszym i najbardziej hip-hopowym w tym czasie okresem w Polsce. Do zobaczenia w lipcu na płockiej plaży – zachęcają organizatorzy festiwalu. 

Fot. Archiwum Dziennik Płocki.