Nafciarze nie bez problemów wygrywają w Elblągu

Zwycięstwo na inaugurację i pierwsze dwa punkty – w sezonie 2016/2017 – zapisali właśnie na swoim koncie szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Co prawda w Elblągu o pełną pulę wcale nie było łatwo, ale – dla podopiecznych Piotra Przybeckiego – najważniejsze, że skończyło się szczęśliwie.

Już po trzech minutach płocczanie prowadzili 3:0 i wydawało się, że w kolejnych minutach może być miło, łatwo i przyjemnie. Nic bardziej mylnego. Gospodarze w sześć minut odrobili straty z nawiązką i po trafieniu Mikołaja Kupca wygrywali 4:3. Jednak po upływie kolejnych czterech minut i trzech skutecznych rzutach Sime Ivicia Nafciarze znów mieli po swojej stronie trzybramkową przewagę (7:4)… która momentalnie stopniała. W 15. minucie obrotowy Jacek Malczewski zdobył bramkę kontaktową (7:6), po kilku chwilach Daniel Żółtak doprowadził do wyrównania (8:8), a Bartosz Janiszewski dołożył następne trafienie (9:8). Wicemistrzowie Polski oczywiście nie dawali za wygraną i szybko wyrównali stan rywalizacji (9:9), a z biegiem czasu odskoczyli na dwa oczka (11:9). W końcowej fazie pierwszej części gry wynik oscylował jednak wokół remisu, ale do szatni w odrobinę lepszych humorach schodzili goście (15:14).

Po zmianie stron miejscowi nadal stawiali dzielny opór, bardzo długo będąc blisko Wiślaków. Dopiero po jedenastu minutach, gdy bramkę zdobył Dmitry Żytnikow zrobiło się 20:16, ale również ten dystans został przez graczy z Elbląga dość szybko zniwelowany. Co więcej, w 49. minucie Marcin Szopa trafił z karnego na 22:21, dając gospodarzom nadzieję na korzystny rezultat. Nadzieję, która na pięć minut przed końcem powoli zaczynała być już tylko wspomnieniem (gol Michała Daszka na 27:23) i ostatecznie nim pozostała. Zawodnicy z Płocka w ostatnich minutach nie dali sobie wydrzeć choćby punktu i wygrali 29:24.

Kolejny mecz Nafciarze rozegrają już w środę, 14 września, o godzinie 18.00, w Orlen Arenie. Wówczas przeciwnikiem płocczan będzie PGE Stal Mielec.

KS Meble Wójcik Elbląg – Orlen Wisła Płock 24:29 (14:15)

KS Meble Wójcik Elbląg: Dudek, Fiodor – Malczewski 1, Dorsz 2, Szopa 7, Nowakowski 2, Janiszewski 4, Żółtak 1, Paweł Adamczak 1, Olszewski 1, Piotr Adamczak 1, Kupiec 4.

Skład wyjściowy Orlen Wisły Płock: Wichary – Ghionea 3, Ivić 4, Żytnikow 1, Pusica 1, Mihić 3, Maciej Gębala 2. Ponadto bramki zdobywali: Daszek 6, Toledo 2, Duarte 1, Racotea 2, Tarabochia 2, Wiśniewski 2.

Upomnienia (żółte kartki): Żółtak, Piotr Adamczak, Malczewski – Ivić, Kwiatkowski.
Kary:
Żółtak – 4 minuty, Paweł Adamczak, Olszewski – Żytnikow, Racotea – 4 minuty, Ivić, Ghionea, Mihić, Tarabochia – 2 minuty.